Colors: Green Color

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) uznają zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego nt. proporcjonalnych do dochodu składek ZUS dla przedsiębiorców oraz zrównania zasad podlegania ubezpieczeniom z tytułu umów zleceń z umowami o pracę za pozytywny sygnał dla przedsiębiorców i pracowników.

Chcieliście kiedyś wziąć pożyczkę, ale nie wiedzieliście co robić? Po tym artykule cała procedura z pewnością będzie łatwiejsza, gdyż zamierzamy Wam co nieco wyjaśnić w tej kwestii.

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) wskazuje, że zapisana w projekcie budżetu państwa na 2020 r. likwidacja limitu podstawy składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe byłaby złym rozwiązaniem. Doprowadziłaby ona bowiem do powstania tzw. kominów emerytalnych oraz związanego z tym daleko idącego pogłębienia rozwarstwienia wysokości wypłacanych świadczeń.

Przed feralnym dla całego systemu finansowego roku 2008 wydawało się, że europejskie banki inwestycyjne zawładną Wall Street. 11 lat później możemy z całą pewnością stwierdzić, że stała się rzecz odwrotna.

Bądź na bieżąco

Najczęściej Czytane