Miniony tydzień na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych był szczególnie udany dla spółek telekomunikacyjnych takich jak Play czy Orange Polska.

Play od wtorku do piątku zwiększyło wartość swoich akcji z 26,06 zł do 31,76 zł, co oznacza aprecjacje o blisko 22 proc. w zaledwie 4 dni. Globalna wartość spółki wzrosła więc z 6,61 mld złotych do 8,06 mld złotych. Piątkowe notowania Play zamknęło wzrostem o 2,45 proc.

Z kolei Orange zaledwie w czwartek i piątek zwiększyło cenę jednego udziału z 5,085 zł do 6,3350 zł, co daje wzrost  o ponad 24 proc. w zaledwie dwa dni. Daje to w sumie wzrost wartości całego przedsiębiorstwa z 6,67 mld do 8,13 mld złotych. W piątek Orange Polska było liderem wzrostów na warszawskim parkiecie. Akcje operatora rosły o 7,74 proc.

Należy również odnotować osiągnięcie przez Cyfrowy Polsat historycznego maksimum Cyfrowy Polsat, który jest właścicielem sieci Plus osiągnął w czwartek najwyższą wycenę w swojej historii. Spółka była wówczas warta 18,4 mld złotych.

Wzrosty sprzed kilku dni są efektem podwyżki abonamentów. Zarówno Orange jak i Play zdecydowały się podnieść opłaty dla swoich klientów o 5 zł. To spowodowało, że inwestorzy inaczej zaczęli postrzegać spółki telekomunikacyjne jako dobre miejsca na alokacje kapitału. Zauważyli to również analitycy giełdowi, który przewidują wzrost cen akcji spółek telekomunikacyjnych, które zostały już odpowiednio zdyskontowane i obecnie spodziewane są dalsze wzrosty.Bądź na bieżąco

Najczęściej Czytane