Colors: Purple Color

Chińskie miasta są bezkonkurencyjne na świecie pod względem liczby kamer przypadających na 1000 mieszkańców - wynika z raportu Comparitech. Chińczycy mają najbardziej monitorowane miasta na świecie, co nie powinno dziwić mając na uwadze ich system oceny obywateli.

Idący w październiku głosować Argentyńczycy będą wybierać między byłą prezydent, a urzędującym Mauricio Macrim. Przeprowadzone w sierpniu prawybory pokazały wyraźnie po czyjej stronie leży sympatia większości Argentyńczyków. Taki werdykt ma swoje głębokie uzasadnienie.

Chociaż w 2015 roku amerykański Exxon Mobile odkrył w tym południowoamerykańskim kraju znaczne złoża ropy, wydaje się, że droga byłej najpierw holenderskiej, a później brytyjskiej kolonii do bogactwa może być dość wyboista.

Dziś (24.08) rozpoczyna się w Biarritz we Francji szczyt G7, na którym rządzący jednymi z największych gospodarek na świecie będą dyskutować o istotnych z globalnego punktu widzenia problemach.

Nowy Jork i Londyn to najsilniejsza konkurencja w świecie startupów dla liderującej od lat Doliny Krzemowej. Pozycja Silicon Valley jest niezagrożona, ale w górę pną się nowe centra młodych dynamicznych firm – Pekin, Los Angeles, Paryż i Sztokholm. Polska w tej dziedzinie na razie raczkuje.

Bądź na bieżąco

Najczęściej Czytane