Colors: Purple Color

Właśnie minęło 100 dni od wyborów parlamentarnych w Belgii i nic nie wskazuje na to, by król Filip miał niedługo ogłosić skład nowego rządu. Tymczasem obecny rząd liberała Charlesa Michela (43) uprawniony jest przez konstytucję do kontynuacji i spełniania swoich obowiązków do momentu zaprzysiężenia następcy. Rząd Michela jest obecnie rządem mniejszościowym, po odejściu z koalicji rządowej w grudniu 2018 r. flamandzkich nacjonalistów z Nowego Sojuszu Flamandzkiego (N-VA). Powodem rozpadu był pakt migracyjny ONZ, na który N-VA się nie zgodziła.

W przypadku osób poniżej 75 roku życia mieszkających w UE można było uniknąć 2/3 przypadków śmiertelnych, które uważane są za przedwczesne. Tak wynika z opracowania Eurostatu i OECD.

Jesienią okaże się, czy kosztowny program ochrony klimatu spowoduje, że Niemcy skończą z generowaniem nadwyżek budżetowych i zaczną stymulację fiskalną. Stawką jest dodatni wzrost gospodarczy czwartej gospodarki świata i tempo wzrostu Europy Środkowej.

W Kijowie od lat wiążą wielkie nadzieje z obecnością gospodarczą Chin na Ukrainie. Jednak za głośnymi deklaracjami rzadko kiedy idą realne działania. Dla Państwa Środka Ukraina to wciąż przede wszystkim po prostu duży rynek zbytu towarów.

Bądź na bieżąco

Najczęściej Czytane