Volkswagen ogłosił, że na wrześniowych targach samochodowych we Frankfurcie nad Menem przedstawi nowe logo. To pierwsza zmiana od 2000 roku.

Po 19 latach obowiązywania trójwymiarowego srebrnego z logo na niebieskim tle Volkswagen postanowił w końcu je zmienić. Nowe logo ma być minimalistyczne. Będzie ono dwuwymiarowe w czarno-białej kolorystyce bez efektu podświetlenia. To pierwszy raz od 1967 roku, kiedy to ze znaczka VW znikną odcienie niebieskiego. Sam emblemat będzie z kolei bardzo podobny do tego z 1945 roku.

vw

Ciekawostką jest, że mimo prostoty opracowanie nowego znaku trwało 9 miesięcy. Pierwszym autem, które seryjnie otrzyma nowy znaczek będzie Golf ósmej generacji.

Ponadto koncern poinformował, że do wymiany jest ponad 70 tys. emblematów w 10 tys. placówek na całym świecie.

Gdyby każda osoba wchodząca na portal przelewała nam miesięcznie 30 gr, to bylibyśmy w stanie publikować każdego miesiąca kilkadziesiąt jakościowych analiz, które poprawiłyby jakość debaty publicznej w naszym kraju.

Możesz się do tego przyczynić udzielając nam wsparcia i przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę.


Bądź na bieżąco

Najczęściej Czytane