Colors: Orange Color

Jeśli będziemy doganiać państwa Europy Zachodniej w podobnym, jak obecnie tempie, możemy wejść do grona 20 najbogatszych państw na świecie – G20 przed 2030 rokiem – mówi Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Na zakrętach historii czas wydaje się przyspieszać. Wydarzenia się mnożą, każdy rozmawia z każdym i w efekcie z tego informacyjnego szumu z trudem wyłania się jakiś spójny i jednolity obraz. Z takim przyspieszeniem, jak się wydaje mamy do czynienia i teraz i to na dodatek w wielu obszarach i wielu krajach.

Co jakiś czas na różnego rodzaju portalach internetowych - mniejszych lub większych - i na wszelkich fanpagach na Facebooku pojawiają się informacje o zarobkach w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie błąd, który przez autorów publikacji jest popełniany – świadomie lub nieświadomie.

Z 64 do 61 proc. zmalał w ciągu ostatnich trzech dekad udział klasy średniej w społeczeństwach najbardziej rozwiniętych krajów świata. Pod względem osiąganych dochodów coraz trudniej z niej awansować do naprawdę bogatych, coraz łatwiej za to znaleźć się poniżej zdobytego już wcześniej poziomu.

Bądź na bieżąco

Najczęściej Czytane