Colors: Blue Color

LOT zwiększa częstotliwości połączeń do Chin do siedmiu rejsów tygodniowo. Z końcem października z Warszawy na nowe lotnisko Pekin-Daxing (PKX) poleci cztery razy w tygodniu, jednocześnie utrzymując w ofercie dotychczasowe trzy połączenia na Beijing Capital Airport (PEK). Rejsy do stolicy Chin będą wykonywane nowoczesnymi szerokokadłubowymi samolotami B787-8 i B787-9.

O godz. 22:30 z Lotniska Chopina w Warszawie wystartuje pierwszy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT do Bejrutu. Władze LOT twierdzą, że rozkład połączeń został tak zaplanowany, by zapewnić dogodne przesiadki dla pasażerów z całego regionu Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej.

Rozwój ruchu lotniczego w Polsce i planowana budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego niosą ze sobą konieczność wypracowania nowych założeń oraz podejścia do polityki lotniczej, w tym w zakresie dotyczącym sieci lotnisk. Ostatni rządowy dokument dotyczący tego obszaru, czyli Program rozwoju sieci lotnisk i urządzeń naziemnych, został przyjęty uchwałą Rady Ministrów 8 maja 2007 r. i przez tych 12 lat został częściowo zrealizowany, a w pozostałym zakresie zdążył się zdezaktualizować.

Michał Fijoł, wiceprezes spółki LOT, poinformował że spółka zamierza w niedalekiej przyszłości uruchomić połączenia do Wietnamu.

LOT uruchomił jedno z najbardziej oczekiwanych połączeń tego lata. Pasażerowie mogą polecieć bezpośrednio z Warszawy na Florydę. Rejsy będą realizowane cztery razy w tygodniu samolotami Boeing 787-8 i 787-9 Dreamliner. Miami to już dziewiąte połączenie polskiego przewoźnika do USA.

Bądź na bieżąco

Najczęściej Czytane