Lotnictwo

Flota długodystansowa LOT się rozrasta. Na Lotnisku Chopina wylądował kolejny Dreamliner

Dziś tuż po godzinie 7 rano wylądował na Lotnisku Chopina najnowszy nabytek PLL LOT Boeing 787-9 Dreamliner.

Samolot przyleciał z USA z fabryki Boeinga zlokalizowanej w Everett niedaleko Seattle. Jest to dwunasty Dreamliner we flocie naszego narodowego przewoźnika i czwarty w powiększonej wersji -9.

Maszyna o numerach bocznych SP-LSD, jeszcze dziś ruszy w swój dziewiczy rejs do Toronoto, zabierając na pokład nawet 294 osoby. To o 42 pasażerów więcej niż mniejsza wersja Dreamlinera. Ten konkretny egzemplarz ma również latać do Chicago, Nowego Jorku, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru, a także na trasie do Delhi, która zostanie uruchomiona we wrześniu tego roku.

W tym roku LOT spodziewa się jeszcze trzech 787-9. Dwa z nich przylecą w maju, a ostatni z zamówionych egzemplarzy w październiku. Wówczas flota długodystansowa narodowego przewoźnika będzie liczyć 15 maszyn – 8 w wersji krótszej i 7 w wersji dłuższej. Najprawdopodobniej nie są to finalne zakupy i LOT systematycznie będzie powiększał swoją flotę długodystansową. Jak wspomniał Prezes Zarządu Rafał Milczarki, na chwilę obecną nie ma w planach zakupu krótszej wersji B787-8. Pod uwagę brana jest tylko wersja dłuższa B787-9

 

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker