Nieruchomości

Warszawa w budowie! W centrum powstanie kolejny wieżowiec [Wizualizacje]

Liberty Tower, tak ma nazywać się najnowsza inwestycja Golub GetHouse, która stanie w samym centrum Warszawy przy skrzyżowaniu ulicy Grzybowskiej i Żelaznej.

Wieża według oficjalnych danych ma mieć 41 kondygnacji i 140 metrów wysokości, jednak nieoficjalnie mówi się, że jest to wysokość pięter użytkowych. Do tego mają dojść  również piętra techniczne, które mają podwyższyć budynek o około 20 metrów. Finalnie wieża może mieć więc wysokość około 160 metrów, co oznacza, że gabarytami będzie odpowiadać warszawskiemu Rondo 1. Za projekt odpowiada amerykańska pracownia architektonicznej Arquitectonica

Budynek ma mieć charakter stricte mieszkalny, w którym znajdzie się blisko 500 apartamentów oraz czterogwiazdkowy hotel z 267 pokojami. Lokatorzy będą mieli do dyspozycji centrum fitness  SPA, strefę relaksu, a także otwarta kuchnię. Na dachu budynku ma znaleźć się basen z jacuzzi, a także zielone tarasy na których możliwe będzie grillowanie.

Inwestycja ma wpłynąć również na historyczną zabudowę okolicy. Deweloper chce odrestaurować sąsiadujące z  budynkiem zabytkowe fragmenty murów i bramy getta warszawskiego oraz pozostałości po działającej w przeszłości w tym miejscu fabryce wyrobów żelaznych powstałej w drugiej połowie XIX wieku. Wszystkie historyczne elementy mają zostać wkomponowane w inwestycję. 

Planowe rozpoczęcie prac to drugi kwartał 2020 roku, a zakończenie ma nastąpić trzy lata później. Terminy te są stosunkowo racjonalne ze względu na fakt, że Golub GetHouse najprawdopodobniej chce ukończyć inną realizowaną w tej chwili inwestycje wieżową  – Mennica Legacy Tower.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker