Nieruchomości

Na Mennicy zawisła wiecha, a deweloper szykuje się do sprzedaży wieżowca

Golub GetHouse zawiesił na swoim flagowym projekcie Mennica Legacy Tower wiechę i już myśli o sprzedaży budynku.

W środę odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy na warszawskim budynku Mennica Legacy Tower. Oznacza to, że wieżowiec już więcej nie urośnie, przynajmniej teoretycznie. 140 – metrowemu niebotykowi dojdzie jeszcze kilka metrów z tytułu elewacji, która będzie wychodzić ponad poziom dachu. Niemniej jednak faza konstrukcyjna została już ukończona.

Prezes Golub GetHouse – Cezary Jarząbek poinformował, że jego firma planuje wyjść z inwestycji po oddaniu jej do użytkowania, co będzie miało miejsce na przełomie października i listopada tego roku. Dodał także, że realnym terminem na spieniężenie transakcji jest ostatni kwartał tego roku lub pierwszy kwartał 2020 roku. Przypomniał także, że w całym procesie będzie uczestniczyć również Mennica Polska, która ma 50 proc. udziałów w budynku.

Wyjście Golub GetHouse z inwestycji było planowane od samego początku, a także jest ekonomiczne uzasadnione, gdyż kilka tygodni temu ogłoszono, że deweloper planuje budowę kolejnej wieży nieopodal Mennicy Legacy Tower. Szybka sprzedaż wieżowca pozwoli na rozpoczęcie budowy kolejnego niebotyku.

Oprócz 140 metrowego wieżowca w skład kompleksu wchodzi dodatkowo niższy, sąsiadujący 43 – metrowy Budynek Zachodni. W sumie oba budynki będą miały łączną powierzchnię biurową 65 630 mkw. Za projekt architektoniczny kompleksu odpowiada renomowana pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago.

Budowa Mennica Legacy Tower rozpoczęła się w listopadzie 2016 r. Generalny wykonawca inwestycji – firma Warbud – równolegle  realizował kolejne   etapy   prac   budowlanych związanych  z  konstrukcją  wieży  oraz  Budynku  Zachodniego. Właśnie zakończono stan surowy wieży, w skład którego wchodziło m.in.: obudowanie wykopu ścianami szczelinowymi, następnie wykonanie kondygnacji podziemnych i całej konstrukcji nadziemia. Realizacja jednej kondygnacji wieży w szczytowym momencie trwała zaledwie sześć dni roboczych. Ogromną skalę  całego  przedsięwzięcia  doskonale  obrazują ilości materiałów  wykorzystanych  do wykonania pełnej konstrukcji Mennica Legacy Tower – niemal 8 mln kg stali oraz niespełna 80 tys. m3 betonu – można dowiedzieć się z informacji udzielonej przez Golub GetHouse.

Przeczytaj również >>>>
Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker