Motoryzacja

Policja kupuje kolejne radiowozy. Po raz kolejny są to BMW

Komenda Główna Policji rozstrzygnęła przetarg na zakup 31 nieoznakowanych samochodów dla drogówki. Najnowszymi nabytkami policji będą samochody BMW 330i xDrive.

Dealer BMW z Gdańska pokonał w przetargu dwóch dealerów Skody z Lublina oraz Wejherowa dzięki czemu będzie odpowiedzialny za dostarczenie pojazdów dla policji.

Komenda Główna Policji planowała wydać na zakup samochodów 7 626 000 zł, co okazało się wystarczającym progiem, gdyż wszyscy oferenci zmieścili się w tym pułapie cenowym. Co ciekawe oferta BMW nie była najtańsza. Za radiowozy czeskiej marki dealerzy życzyli sobie 7 206 570 zł (Żagiel Auto Lublin) oraz 6 913 000 (Plichta Wejherowo). Z kolei Zdunek Gdańsk zaoferował 7 161 000 zł.

KGP wymagała aby auta były napędzane silnikiem benzynowym o pojemności co najmniej dwóch litrów i mocy co najmniej 245 KM. Ponadto auto musiało być wyposażone w napęd 4×4 oraz automatyczną skrzynię biegów. Auto musiało również osiągać prędkość ponad 210 km/h , a przyspieszenie do 100 km/h powinno trwać mniej niż 7 sekund. Policja brała również pod uwagę stosunek masy pojazdu do jego mocy. Koniecznym warunkiem było również, aby auta posiadały nadwozie sedan i prawdopodobnie dlatego zwycięzcą okazało się BMW, gdyż jako jedyne zaproponowało auta tego rodzaju. Skoda natomiast zaproponowała nadwozie typu liftback, które od sedana różni się tym, że szyba podnosi się razem z klapą bagażnika.

Zakupione przez KGP samochody, to kolejne już auta marki BMW. Wcześniej BMW wygrało przetarg na dostawę 140 samochodów także pokonując w postępowaniu czeskiego producenta. Dodatkowe 31 pojazdów sprawia, że po polskich drogach będzie jeździć ponad 170 nieoznakowanych aut marki BMW. Auta mają być dostarczone do 28 czerwca 2019 roku.

W sumie polska policja korzysta z 361 „tajniackich” samochodów różnych marek.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker