Drogi I mosty

A2 między Łodzią a Warszawą będzie miała trzy pasy w każdą stronę

Autostrada A2 od węzła Konotopa w województwie mazowieckim do granicy z województwem łódzkim uzyska po jednym dodatkowym pasie ruchu na każdej z jezdni. Dziś została podpisana umowa, która pozwoli na realizacje planów.

Autostrada A2 na odcinku liczącym 43 kilometry będzie drogą o dwóch trzypasmowych jezdniach, jednak pomiędzy Konotopą a Pruszkowem będzie liczyć aż cztery pasy. Dodatkowe pasy mają zostać dołożone po wewnętrznej stronie, na które zostawiono rezerwę przy projektowaniu drogi. Z kolei minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, podczas podpisywania umowy wspomniał, że rozbudowa autostrady jest konieczne m.in. ze względów bezpieczeństwa. Na rozbudowywanym odcinku autostrady ma miejsce wiele niebezpiecznych zdarzeń, które wynikają z nadmiernego ruchu sięgającego nawet 60 tys. pojazdów w ciągu doby.

Prace mają potrwać do 2021 roku, a koszt rozbudowy szacowany jest na 600 mln złotych.

Należy się zastanowić, jakie zostaną poczynione inwestycje w przypadku wybudowania CPK. Jeśli już w tej chwili autostrada się zapycha, to w przypadku pobudowania lotniska, które ma obsługiwać kilkanaście milionów pasażerów rocznie, przyjęcie takich potoków podróżnych będzie bardzo problematyczne. Może się okazać, że i cztery pasy będą niewystarczające.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker