Komentarze I Analizy

W najnowszym sondażu dla Radia ZET Koalicja Obywatelska wyprzedza PiS

Pojawił się najnowszy sondaż IBSP dla Radia Zet i portalu stanpolityki.pl, z którego wynika, że walka o elektorat pomiędzy Koalicją Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwościom będzie bardzo zażarta.

Z najnowszego sondażu opublikowanego 1 kwietnia wynika, że Koalicja Obywatelska wyprzedziła w notowaniach Prawo i Sprawiedliwość. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to KO uzyskałaby 41,51 proc. głosów, odnotowując tym samym o 0,3 pkt proc. niższe poparcie w stosunku do poprzedniego badania.

Z kolei PiS mogłoby liczyć na 38,76 proc. głosów, tracąc w stosunku do poprzedniego sondażu 0,6 pkt proc. Na trzecim miejscu znalazłaby się Wiosna Roberta Biedronia, która uzyskałaby 8,63 proc. poparcie (+1,14 pkt proc.) i byłaby ostatnim ugrupowaniem, które przekroczyłoby próg wyborczy.

Poniżej 5 proc. znalazłby się Kukiz ’15, który po spadku notowań o 0,58 pkt. proc. uzyskałby 4,46 proc. poparcia. Rosną natomiast notowani Konfederacji, która zbliża się do progu wyborczego. W najnowszym badaniu uzyskała 4,25 proc. głosów zwiększając poparcie o 0,36 pkt proc.

Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego mogłaby liczyć na 1,06 proc. poparcia, a Lewica Razem na 0,99 proc. Oba ugrupowania w stosunku do poprzedniego sondażu zaliczyły spadek notowań.       

Sondaż przeprowadzony został przez Instytut Badań Spraw Publicznych na zlecenie radiozet.pl i portalu stanpolityki.pl w dniach 25-27.03.2019 r., metodą CATI. Przebadano reprezentatywną próbę N=1006 pełnoletnich mieszkańców Polski. Próba została dobrana w sposób kwotowo-losowy w oparciu o kryteria: płeć, wiek, wielkość miejscowości i województwo (dane wg GUS).  

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker