Kolej

Przewozy Regionalne odżywają. Ponad 50 mln złotych na plusie

Przewozy Regionalne (POLREGIO) mają wyjątkowo dobrą passe. Rok 2018 był trzecim z rzędu, w którym przewoźnik wyszedł na plus co oznacza, że proces restrukturyzacji się powiódł.

W 2018 roku spółka odnotowała 51 mln złotych zysku. To trzeci rok z rzędy, w którym Polregio wychodzi na plus. W 2015 roku Przewozy zakończyły rok 80 milionową stratą. W 2016 roku przewoźnik odnotował pierwszy w historii zysk, który wyniósł 51 mln zł. W 2017 roku było jeszcze lepiej i dochód wyniósł ponad 70 mln złotych. Spółka postanowiła też podzielić się zyskami z pracownikami dając im podwyżki. W tym roku mają być wprowadzone kolejne.

Rynek Kolejowy cytujący prezesa PR Krzysztofa Zgorzelskiego podaje, że przy planie restrukturyzacji mówiło się, iż podwyżki mają mieć miejsce najszybciej w 2020 roku. Jednak lepsze od spodziewanych wyniki pozwoliły na szybszy podział zysków pomiędzy pracowników.

Przewozy Regionalne takie wyniki zawdzięczają m.in. rosnącej liczbie przewiezionych pasażerów. W 2018 roku było to 81,2 mln osób. W tym roku w ciągu pierwszych dwóch miesięcy spółka przewiozła 14 mln osób, co jest równoznaczne z 8,5 proc. wzrostem w stosunku do poprzedniego roku.

Anna Lenarczyk z Przewozów Regionalnych zauważyła, że „to nie była pierwsza restrukturyzacja w historii spółki, ale za to pierwsza zakończona sukcesem. Zoptymalizowane zostały koszty, a zasoby ludzkie są dostosowane do potrzeb przewozowych określanych przez organizatorów przewozów”.

Jak widać kolej zaczyna wracać w Polsce do łask, co jest bardzo pozytywną wiadomością, gdyż rozwój kolei jest bardzo istotny z perspektywy rozwoju ekonomicznego państwa.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker