Kolej

PKP IC zamierza uruchomić pociągi bezpośrednio na Lotnisko Chopina

PKP Intercity zamierza uruchomić połączenie z Łodzi Fabrycznej na Lotnisko Chopina. Połączenie ma być obsługiwane przez co najmniej cztery pary pociągów Pesa DART – informuje portal Rynek Lotniczy.

PKP Intercity złożyło wniosek do PKP Polskie Linie Kolejowe o przydzielenie tras dla pociągów na trasie Łódź Fabryczna – Warszawa Lotnisko Chopina przez stację Warszawa Służewiec. Rzecznik przewoźnika poinformowała, że o dalszych szczegółach będzie można informować dopiero po przydzieleniu tras.

Z informacji uzyskanych przez Rynek Lotniczy wynika, że mają zostać uruchomione co najmniej cztery pary pociągów w ciągu doby, które mają się zgrywać z falami przylotów i odlotów na warszawskim lotnisku.

PLL LOT liczy również, że bezpośrednie połączenie kolejowe z Łodzi do Warszawy sprawi, że więcej osób z tego miasta będzie wybierać polskiego przewoźnika na dalekich trasach międzynarodowych. Można powiedzieć, że to rzucenie rękawicy Lufthansie, która od zeszłego roku lata z Łodzi do Monachium, gdzie znajduje się jeden z dwóch hubów niemieckiego przewoźnika.

Konrad Majszyk z biura prasowego CPK nie ukrywa, że takie połączenie jest testem przed uruchomieniem na szerszą skalę połączeń między Łodzią a Warszawą z przystankiem w CPK.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker