Komentarze I Analizy

Gdyby wybory odbyły się dziś, PiS zdeklasowałby pozostałe partie

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS wynika, że gdyby wybory do Sejmu i Senatu odbywały się w najbliższych tygodniach, to Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby gigantyczną przewagę nad pozostałymi ugrupowaniami.

Z kwietniowego badania wynika, że na PiS planuje głosować 43 proc. wyborców. Na drugą Platformę Obywatelską 18 proc., natomiast na Wiosnę Roberta Biedronia 5 proc. Pozostałe ugrupowania nie znalazłby się w Sejmie.

W stosunku do marcowego badania PiS zaliczyło spadek o 1 punkt procentowy, a PO o 2 pkt proc. Z kolei Wiosna zyskała 1 punkt proc.

Pozostałe ugrupowania nie znalazłyby się w Parlamencie. Kukiz ‘15 oraz PSL otrzymałyby po 4 proc. poparcia. Dla PSL wynik byłby bez zmian w stosunku do marca, z kolei dla Kukiz ’15 oznaczałoby to spadek o 1 pkt proc.

Na SLD zagłosowałoby 3 proc. wyborców, a na Nowoczesną i KORWIN po 2 proc. Z tej trójki jedyną zmianę w stosunku do poprzedniego miesiąca odnotowało ugrupowanie Janusza Korwin-Mikke, które zyskało 1 pkt proc. Stawkę zamyka Lewica Razem z poparciem na poziomie 1 proc.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 4-11 kwietnia 2019 r. na liczącej 1125 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Przeczytaj również >>>>
Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker