Europa

Polska flota pojazdów z dużym udziałem elektryków i hybryd

Eurostat podał dane dotyczące rejestracji aut elektrycznych w Europie w 2017 roku. Wynika z nich, że Polska może się poszczycić drugim największym odsetkiem zarejestrowanych elektryków i hybryd w stosunku do wszystkich rejestracji.

W 2017 roku było zarejestrowanych w Unii Europejskiej 262 mln samochodów. Z tego około 2 mln, czyli 0,8 proc. zostało sklasyfikowanych jako elektryki lub hybrydy. Największym powodzeniem cieszyły się hybrydy z silnikiem elektrycznym i benzynowym, których w 2017 roku zarejestrowano w UE 1,5 mln sztuk. Dla porównania w 2013 roku było to około 200 tys. egzemplarzy.

elektryki

Eurostat zwrócił uwagę, że w pięciu europejskich krajach udział elektryków i hybryd w ogóle zarejestrowanych aut przekracza 1 proc. Na pierwszym miejscu pod tym względem jest Szwecja, gdzie ten stosunek wynosi 2,4 proc. Drugie miejsce zajmuje Polska, gdzie 1,9 proc. zarejestrowanych aut stanowiły hybrydy i elektryki, natomiast trzecia lokata przypadła Wielkiej Brytanii – 1,5 proc. Próg 1 proc. przekroczyły jeszcze Francja (1,4 proc.) oraz Belgia (1,2 proc.)

Polecane artykuły

Back to top button