Europa

Polska flota pojazdów z dużym udziałem elektryków i hybryd

Eurostat podał dane dotyczące rejestracji aut elektrycznych w Europie w 2017 roku. Wynika z nich, że Polska może się poszczycić drugim największym odsetkiem zarejestrowanych elektryków i hybryd w stosunku do wszystkich rejestracji.

W 2017 roku było zarejestrowanych w Unii Europejskiej 262 mln samochodów. Z tego około 2 mln, czyli 0,8 proc. zostało sklasyfikowanych jako elektryki lub hybrydy. Największym powodzeniem cieszyły się hybrydy z silnikiem elektrycznym i benzynowym, których w 2017 roku zarejestrowano w UE 1,5 mln sztuk. Dla porównania w 2013 roku było to około 200 tys. egzemplarzy.

elektryki

Eurostat zwrócił uwagę, że w pięciu europejskich krajach udział elektryków i hybryd w ogóle zarejestrowanych aut przekracza 1 proc. Na pierwszym miejscu pod tym względem jest Szwecja, gdzie ten stosunek wynosi 2,4 proc. Drugie miejsce zajmuje Polska, gdzie 1,9 proc. zarejestrowanych aut stanowiły hybrydy i elektryki, natomiast trzecia lokata przypadła Wielkiej Brytanii – 1,5 proc. Próg 1 proc. przekroczyły jeszcze Francja (1,4 proc.) oraz Belgia (1,2 proc.)

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker