Finanse

Podwyżka płacy minimalnej wyniesie co najmniej 95 złotych

Z wyliczeń Federacji Przedsiębiorców Polskich wynika, że płaca minimalna od 2020 roku wzrośnie o co najmniej o 95,59 zł, a pensja godzinowa przy umowie zlecenie 0,60 zł – możemy przeczytać w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Oznacza to, że płaca minimalna wyniesie nie mniej niż 2345,59 zł, a minimalna stawka godzinowa 15,30 zł. Tak przynajmniej wynika z danych FPP, która w oparciu o prognozy gospodarcze wyliczyła przyszłe stawki wynagrodzeń.

Na ogół rząd podwyższał płace minimalną o 100 – 150 zł i takich podwyżek należy się spodziewać również i teraz. Przedstawiciele związków zawodowych i pracodawców muszą przedstawić swoje propozycje do 16 maja. Prawdopodobnie postulaty związków będą znacznie wyższe niż najniższa możliwa zmiana, natomiast są duże szanse, że propozycje pracodawców będą oscylować w okolicach minimalnych podwyżek.

To onacza, że prawdopodobnie organizacje nie dojdą do porozumienia. Wówczas będą miały 5 dni na przedstawienie własnych opinii na temat podwyżek płac. Rząd z kolei swoją propozycję musi przedstawić do 15 czerwca.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker