Lotnictwo

Lotnisko w Gdańsku uznane za jedno z najlepszych na świecie

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy znalazł się w piątce najlepszych lotnisk na świecie wg rankingu organizacji AirHelp, która zajmuje się oceną praw pasażerów.

Pod uwagę były brane trzy kategorie: punktualność, jakość usług oraz możliwość dokonywania zakupów. Gdański port otrzymał odpowiednio: 8,2 pkt na 10 za punktualność, 8,7 pkt za jakość usług oraz 8,5 pkt za ofertę zakupową. To sprawiło, że port znalazł się na piątym miejscu na 143 lotniska na całym świecie.

Przed gdańskim lotniskiem znalazły się: Port lotniczy Hamad w Katarze, Port lotniczy Tokio-Haneda w Japonii, Port Lotniczy Ateny w Grecji oraz Port Lotniczy Afonso Pena w Brazylii.

Na drugim końcu tabeli uplasowały się natomiast: Lotnisko Humberto Delgado w Lizbonie, Port lotniczy Kuwejt, Port lotniczy Eindhoven w Holandii, Port lotniczy Bukareszt-Otopeni w Rumunii, a także Międzynarodowy Port Lotniczy Malta.

Oprócz tego AirHelp stworzył ranking najlepszych i najgorszych linii lotniczych. Za topowych przewoźników uznaje się Qatar Airways, American Airlines, Aeromexico, SAS Scandinavian Airlines oraz Qantas.

Z kolei najgorzej oceniani są Ryanair, Korean Air, Kuwait Airways, EasyJet oraz Thomas Cook Airlines.

Dane pochodzą z opinii 40 tys. pasażerów, które zostały zebrane w ubiegłym roku.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker