Transport i infrastruktura

Czy Policja zmieni malowania swoich pojazdów?

Komenda Główna Policji rozważa zmianę barw polskich radiowozów, które mają być znacznie lepiej widoczne, a co za tym idzie bezpieczniejsze.

KGP przedstawiła na targach Europoltech 2019 koncepcję nowych barw policyjnych pojazdów. Sprawa nie jest jeszcze przesądzona, ale Policja poważnie rozważa nowe malowania z jaskrawymi żółtymi pasami. Z przedstawionych na targach pojazdów nową kolorystykę uzyskały Kia Ceed, Opel Astra, Mercedes Sprinter oraz motocykle Honda.

Przedstawiciele KGP tłumaczą, że zmiana barw ma poprawić widoczność pojazdów i poprawić bezpieczeństwo policjantów i innych uczestników ruchu. Poprzednia zmiana malowania miała miejsce w 2007 roku, kiedy to granatowe pojazdy zmieniły barwy na srebrne z dodatkiem niebiesko-białej odblaskowej folii. Podobną kolorystykę zastosowała również niemiecka Policja, która przemalowywała swoje zielone radiowozy.

Obecne rozwiązanie z żółtymi pasami jest zastosowane w Policji brytyjskiej, szwedzkiej, ale także niemieckiej, która również zmienia kolorystykę samochodów.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker