Polska

Koszt 500+ dla niepełnosprawnych ma wynieść 3 mld złotych

Rzecznik rządu Joanna Kopcińska poinformowała w poniedziałek, że koszt 500 plus dla osób niepełnosprawnych ma wynieść około 3 miliardy złotych.

Wsparcie ma trafić do dorosłych osób niepełnosprawnych całkowicie niezdolnych do pracy, które oprócz renty socjalnej nie mają innych źródeł utrzymania – wynika z informacji przekazanych przez rzecznik rządu.

Koszt świadczenia ma wynieść około 3 mld złotych i ma być sfinansowany z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, do którego rocznie wpływa 1,7 mld złotych, oraz z przychodów z tzw. podatku od sklepów wielkopowierzchniowych, które są szacowane na 1,5 – 1,7 mld złotych.

Kopcińska dodała również, że projekt ma trafić do Sejmu jeszcze przed wakacjami, a pierwsze świadczenia mają zostać wypłacone przed wyborami parlamentarnymi.

Informacja o udzieleniu pomocy osobom niepełnosprawnym pojawiła się na sobotniej konwencji PiS w Krakowie, krótko po ogłoszeniu korzystnego dla Polski wyroku sądu Unii Europejskiej w sprawie podatku handlowego.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker