Lotnictwo

Ambitne plany rozwojowe LOT

Michał Fijoł, wiceprezes spółki LOT, poinformował że spółka zamierza w niedalekiej przyszłości uruchomić połączenia do Wietnamu.

Fijoł poinformował o tym na panelu dyskusyjnym w Miami, który został zorganizowany z okazji uruchomienia połączenia na Florydę. Wspomniał, że spółka ma na swojej liście destynacje, do których chce latać i są na niej wietnamskie miasta – Hanoi i Ho Chi Minh.

Warto wspomnieć, że LOT latał do Wietnamu do 2012 roku, jednak ze względu na złą sytuację spółki połączenie musiało zostać zamknięte.

Wiceprezes LOT wspomniał również, że  ogłoszona w 2016 roku strategia rentownego wzrostu do roku 2020 już została osiągnięta i w drugiej połowie br. ma zostać ogłoszona strategia rentownego wzrostu do roku 2027. Ma ona doprowadzić LOT do momentu uruchomienia CPK. Z wypowiedzi Fijoła wynika, że zakłada ona operowanie z dwóch hubów LOT – w Warszawie  oraz w Budapeszcie.

Kilkanaście dni temu polski przewoźnik ogłosił, że drugim hubem dla polskich linii będzie właśnie węgierska stolica, gdzie przewoźnik stara się rozwijać. Z Budapesztu LOT lata m.in. do Chicago i Nowego Jorku, a w planach są kolejne połączenia.  

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker