Finanse

Cyberpunk 2077 zrobił furorę na targach w Los Angeles

Wczoraj na targach E3 w Los Angeles miała miejsce premiera zwiastuna gry Cyberpunk 2077, która jest flagowym projektem CD Projekt RED. Na premierze pojawiło się kilka niespodzianek.

Przede wszystkim sam trailer został bardzo pozytywnie przyjęty przez zgromadzoną publiczność. Widać, że deweloperzy postarali się by klip był jak najwyższej jakości, co trzeba przyznać się udało. To jednak nie koniec niespodzianek. W produkcję gry zaangażował się hollywoodzki aktor Keanu Reeves, który użyczył wyglądu i głosu jeden z postaci. Ponadto po prezentacji trailera opowiadał o swojej roli w produkcji, a także przedstawił datę premiery.

Cyberpunk 2077 ma się pojawić 16 kwietnia 2020 roku.  Inwestorzy na wszystkie te wiadomości zareagowali z wielkim entuzjazmem. CD Projekt zamknął dzisiejszą sesję 4,1 proc. wzrostem co przełożyło się na wzrost cen akcji o 9 zł. Na zamknięciu sesji jedna akcja CDP miała wartość 228,5 zł. W ciągu dnia akcje podrożały nawet do poziomu 231,5 zł.

Tak czy inaczej producent gier jest po dzisiejszym dniu wyceniany najwyżej w historii. Jego rynkowa wartość wynosi blisko 22 mld złotych. Co ciekawe, jeszcze w listopadzie wycena giełdowa spółki wynosiła około 12,4 mld zł.

Należy również zauważyć, że ruszyła przedsprzedaż, w której można kupić wersję kolekcjonerską gry. Cena zestawu to 749,99 zł. Z kolei sama gra na PC to wydatek rzędu 199 zł, natomiast wersje na konsole będą kosztować 269,99 zł.  

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker