Uncategorized

Arnault dołącza do elitarnego grona światowych bogaczy

Bernard Arnault, najbogatszy człowiek w Europie, właśnie dołączył do Jeffa Bezosa i Billa Gatesa w najbardziej ekskluzywnym klubie na świecie – osób z fortuną o wartości co najmniej 100 miliardów dolarów.

Arnault, prezes LVMH, wszedł do elitarnego grona we wtorek, kiedy to wartość producenta dóbr luksusowych wzrosła o 2,9% do rekordowego poziomu 368,80 euro za akcję. Majątek Arnaulta wzrósł w tym roku o 32 mld dolarów i był to największy wzrost z grona Top500 Bloomberga.

Fortuna Arnaulta o wartości 100,4 miliardów dolarów to równowartość ponad 3% francuskiego PKB, co – jak pisze Bloomberg – uwidacznia rozwarstwienie majątkowe we Francji, gdzie protestujący domagali się by najbogatsi więcej dokładali się do budżetu socjalnego.

bloomberg

Bloomberg podaje, że nawet przy rosnących napięciach handlowych popyt ze strony chińskich konsumentów na torebki Louis Vuitton i koniak Hennessy zwiększył wyniki LVMH, który jest właścicielem takich marek jak Dom Perignon Champagne i zegarków Tag Heuer. Akcje spółki wzrosły w tym roku o 43%, co stanowi trzeci najlepszy wynik we francuskim indeksie CAC 40.

Arnault wszedł na rynek dóbr luksusowych, przejmując grupę, której właścicielem był Christian Dior. Sprzedał wszystkie swoje pozostałe firmy, a wpływy z ich sprzedaży przeznaczył na zakup pakietu kontrolnego w LVMH w 1988 roku.

Podobają Ci się nasze treści? Możesz udzielić nam wsparcia przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę. Jako odbiorcę wpisując „Obserwator Gospodarczy”. Dalszy rozwój portalu wymaga dalszych nakładów finansowych. Dlatego też liczy się dla nas każdy grosz. W tytule przelewu wpisz tematykę, którą chciałbyś/chciałabyś zobaczyć na naszym portalu, a my postaramy się zrealizować Twoją propozycję.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker