Drogi I mosty

Kolejny odcinek S17 oddany. Przejaz pomiędzy Lublinem a Warszawą coraz szybszy

Oddano do użytku kolejny odcinek drogi S17 łączącej Lublin z Warszawą. 13 kilometrowy fragment jest przejezdny od środy (19.06).

To pierwszy w tym roku etap usprawnienia połączenia drogowego Lublina z Warszawą. Dotychczas droga ekspresowa kończyła się na węźle Kurów Zachód, a od wczoraj  jest dłuższa o kolejne ponad 13 km. Jest to pierwszy z odcinków S17, które GDDKiA planuje oddać w tym roku do użytku kierowcom.

„Nowy odcinek drogi ekspresowej, który pokonamy autem osobowym w ok. 7 minut, płynnie połączy się z już funkcjonującą trasą od strony węzła Kurów Zachód. Na kolejnym węźle Żyrzyn kierowcy mogą zjechać na drogę wojewódzką nr 824 prowadzącą do Puław lub poprzez sieć dróg lokalnych dotrzeć do okolicznych miejscowości. Wraz z oddaniem do ruchu tego odcinka kierowcy skorzystają z blisko 3-kilometrowego kolejnego fragmentu trasy. Na razie z jednej jezdni w obu kierunkach, bez możliwości zjazdu na węźle Skrudki, z włączeniem do obecnego przebiegu DK17 przed mostem na Wieprzu” – podaje GDDKiA w swoim komunikacie.

S17 Skrudki Kurów

Kliknij na mapę w celu powiększenia

Niedługo oddanie kolejnych odcinków

„Nowy odcinek pozwoli zaoszczędzić czas i zapomnieć o rondzie w Żyrzynie, na którym w godzinach szczytów komunikacyjnych tworzyły się korki. Już niedługo nastąpi oddanie kolejnych dwóch odcinków od Garwolina do granicy województw z fragmentem kolejnego do węzła Ryki Północ (ok. 30 km). Natomiast pod koniec wakacji kierowcy skorzystają z pozostałej części S17 omijającej Ryki i wtedy od początku obwodnicy Garwolina aż do końca obwodnicy Piask dystans ok. 140 km pokonają samochodem osobowym w ok. 70 minut” – możemy przeczytać w informacji prasowej.

Budowa 13-kilometrowego odcinka S17 pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód kosztowała ok. 271 mln zł. Gdy doliczy się do tego pozostałe wydatki, w tym odszkodowania na przejęte nieruchomości, prace archeologiczne i wynagrodzenie nadzoru to łączna kwota zwiększy się do ok. 370 mln zł. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Funduszy Europejskich.

Podobają Ci się nasze treści? Możesz udzielić nam wsparcia przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę. Jako odbiorcę wpisując „Obserwator Gospodarczy”. Dalszy rozwój portalu wymaga dalszych nakładów finansowych. Dlatego też liczy się dla nas każdy grosz. W tytule przelewu wpisz tematykę, którą chciałbyś/chciałabyś zobaczyć na naszym portalu, a my postaramy się zrealizować Twoją propozycję.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker