Europa

Fatalne dane z niemieckiej gospodarki

Niemiecki urząd statystyczny przedstawił fatalne dane dotyczące zamówień w niemieckim przemyśle. Potwierdza się jednocześnie, że niemiecka gospodarka jest w coraz gorszej kondycji.

Zamówienia miesiąc do miesiąca spadły w Niemczech o 2,2 proc., podczas gdy prognozy przewidywały spadek o zaledwie 0,2 proc. W skali roku spadek w przemyślę wyniósł 4 proc. Gdyby skorygować te dane o liczbę dni pracujących, to sytuacja jest o wiele gorsza gdyż spadek wyniósł aż 8 proc.

Dzisiejsze dane są kolejnymi negatywnymi informacjami. Wcześniej zostały opublikowane wyniki badań nastrojów wśród konsumentów i menadżerów, które były bardzo negatywne.

Niemiecka gospodarka oparta na silnym przemyśle, głównie motoryzacyjnym, coraz mocniej odczuwa spadek koniunktury na świecie. Nie powinno to jednak specjalnie dziwić gdyż w przypadku spowolnienia gospodarczego na ogół jeden w pierwszych ciosów przyjmuje przemysł motoryzacyjny, który w Niemczech ma duże znaczenie dla gospodarki. Niemniej jednak głębokość spadków jest nieco zaskakująca, co potwierdziły też kompletnie nietrafione prognozy.

Podobają Ci się nasze treści? Możesz udzielić nam wsparcia przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę. Jako odbiorcę wpisując „Obserwator Gospodarczy”. Dalszy rozwój portalu wymaga dalszych nakładów finansowych. Dlatego też liczy się dla nas każdy grosz. W tytule przelewu wpisz tematykę, którą chciałbyś/chciałabyś zobaczyć na naszym portalu, a my postaramy się zrealizować Twoją propozycję.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker