Polska

PiS blisko 50 proc. Opozycja daleko w tyle

Social Changes przeprowadziło pod koniec lipca sondaż dla wpolityce.pl, z którego wynika kilka interesujących informacji dotyczących głosowania do polskiego parlamentu.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 46,7 proc. poparcia. Partia rządząca byłaby bezapelacyjnym zwycięzcą głosowania, gdyż druga w zestawieniu Koalicja Obywatelska uzyskałaby 29,9 proc. głosów.

Do parlamentu dostałyby się jeszcze Lewica z 11 proc. poparciem oraz PSL – Koalicja Polska, na którą chce głosować 9,2 proc. wyborców.  Pod progiem znalazłaby się Konfederacja z 4 proc. poparciem.

Nieco zaskakujący jest wynik PSL, który zdaniem Social Changes stracił w stosunku do poprzedniego sondażu aż 2,2 p. proc. Wynika z tego, że wcześniej ugrupowanie mogło liczyć na ponad 11 proc. głosów. Analizując jednak dane sondażowe można dojść do wniosku, że Social Changes w skład Koalicji Polskiej włączyło ugrupowanie Kukiz ’15, które w chwili obecnej jest w stanie rozpadu i do tej pory nie wiadomo w jakiej formule wystartuje w wyborach.

Sondaż Social Changes dla wpolityce.pl przeprowadzony został metodą CAWI na panelu internetowym w dniach 26-31 lipca 2019 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1012 Polaków.

 Gdyby każda osoba wchodząca na portal przelewała nam miesięcznie 30 gr, to bylibyśmy w stanie publikować każdego miesiąca kilkadziesiąt jakościowcyh analiz, które poprawiłyby jakość debaty publicznej w naszym kraju. Możesz się do tego przyczynić udzielając nam wsparcia i przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker