Lotnictwo

WizzAir uruchamia 15 nowych tras z polskich lotnisk

Na wtorkowej konferencji prasowej WizzAir ogłosił 15 dodatkowych tras z polskich lotnisk. Nowe połączenia otrzyma Kraków, Warszawa oraz Gdańsk. Zostaną również zwiększone częstotliwości lotów na najbardziej obleganych kierunkach.

Od lata 2020 WizzAir ma uruchomić aż 10 nowych połączeń z krakowskiego lotniska, gdzie niedawno otworzył swoją bazę otwierając kolejny front w walce z Ryanairem, dla którego Balice były silnym bastionem. Pasażerowie z Krakowa będą mogli polecieć londyńskiego Gatwick, Barcelony, Trondheim, Haugesund, Stavanger, Bergen, Tromso, Mediolanu Malpensa, Werony oraz Bolonii.

Ponadto węgierski przewoźnik dołoży cztery połączenia z Lotniska Chopina w Warszawie. Ze stolicy dostaniemy się do Bolonii, Madrytu, Turku oraz na Teneryfę. Z kolei Gdańsk dostanie jedną, dodatkową trasę do włoskiego Bari.

Z danych przedstawionych przez Wizz wynika, że w z powodu rozbudowy siatki powstanie 160 dodatkowych miejsc prac. Ponadto zwiększenie liczby połączeń ma sprawić, że liczba węgierskich maszyn stacjonujących w Polsce powiększy się o 4 i w sumie będzie ich 30 sztuk. Po jednym dodatkowym samolocie Wizz zbazuje w Warszawie oraz Gdańsku, natomiast dwie maszyny trafią do Krakowa.

Gdyby każda osoba wchodząca na portal przelewała nam miesięcznie 30 gr, to bylibyśmy w stanie publikować każdego miesiąca kilkadziesiąt jakościowych analiz, które poprawiłyby jakość debaty publicznej w naszym kraju.

Możesz się do tego przyczynić udzielając nam wsparcia i przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę.

Polecane artykuły

Back to top button