Lotnictwo

WizzAir uruchamia 15 nowych tras z polskich lotnisk

Na wtorkowej konferencji prasowej WizzAir ogłosił 15 dodatkowych tras z polskich lotnisk. Nowe połączenia otrzyma Kraków, Warszawa oraz Gdańsk. Zostaną również zwiększone częstotliwości lotów na najbardziej obleganych kierunkach.

Od lata 2020 WizzAir ma uruchomić aż 10 nowych połączeń z krakowskiego lotniska, gdzie niedawno otworzył swoją bazę otwierając kolejny front w walce z Ryanairem, dla którego Balice były silnym bastionem. Pasażerowie z Krakowa będą mogli polecieć londyńskiego Gatwick, Barcelony, Trondheim, Haugesund, Stavanger, Bergen, Tromso, Mediolanu Malpensa, Werony oraz Bolonii.

Ponadto węgierski przewoźnik dołoży cztery połączenia z Lotniska Chopina w Warszawie. Ze stolicy dostaniemy się do Bolonii, Madrytu, Turku oraz na Teneryfę. Z kolei Gdańsk dostanie jedną, dodatkową trasę do włoskiego Bari.

Z danych przedstawionych przez Wizz wynika, że w z powodu rozbudowy siatki powstanie 160 dodatkowych miejsc prac. Ponadto zwiększenie liczby połączeń ma sprawić, że liczba węgierskich maszyn stacjonujących w Polsce powiększy się o 4 i w sumie będzie ich 30 sztuk. Po jednym dodatkowym samolocie Wizz zbazuje w Warszawie oraz Gdańsku, natomiast dwie maszyny trafią do Krakowa.

Gdyby każda osoba wchodząca na portal przelewała nam miesięcznie 30 gr, to bylibyśmy w stanie publikować każdego miesiąca kilkadziesiąt jakościowych analiz, które poprawiłyby jakość debaty publicznej w naszym kraju.

Możesz się do tego przyczynić udzielając nam wsparcia i przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker