Lotnictwo

LOT planuje uruchomić kolejną trasę do USA

W rozmowie podczas II kongresu Rynku Lotniczego prezes LOT Rafał Milczarski poinformował, że jeśli Polska wejdzie do programu ruchu bezwizowego, to LOT ogłosi uruchomienie nowej trasy do USA.

Przypomnijmy. Do zniesienia wiz dla Polski potrzebujemy współczynnika odmów na poziomie maksimum 3 proc. W zeszłym roku wskaźnik ten wyniósł 3,99 proc. i był najniższy w historii. Rozliczenia w ramach programu następują z końcem września, więc już na początku października będziemy wiedzieć, czy Polacy będą potrzebowali wiz do USA.

Jeśli okaże się, że będziemy mogli podróżować do USA bez wiz, to jeszcze w tym samym miesiącu LOT ma ogłosić nową trasę transatlantycką. Prezes LOT uważa, że będzie ona ciekawa, ale nie zdradza szczegółów do jakiego miasta polecimy.

Dotychczas najczęściej padającymi miastami były Waszyngton, Boston i San Francisco.

Ostatnio dużo się mówi o Waszyngtonie. W sierpniu na spotkaniach polskiej delegacji  z amerykańską był obecny m.in. Prezes LOT Rafał Milczarski oraz szef bezpieczeństwa portu lotniczego w Waszyngtonie. Ponadto coraz częściej wspomina się o braku połączenia Warszawy z Waszyngtonem, co może wskazywać, że faktycznie są takie plany.

Często padającą opcją jest Boston, jednak w przypadku Bostonu jest trochę, jak w przypadku lotów do Bangkoku. Szum medialny jest niemały, jednak oficjalnych głosów w tej kwestii brak, co nie znaczy, że jest to opcja niemożliwa.

O San Francisco mówiło się już kilka lat temu kiedy LOT uruchamiał połączenie do Los Angeles. Wówczas rzekomo wybierał spośród tych dwóch miast i ostatecznie padło na Miasto Aniołów. Gdyby LOT faktycznie zdecydował się latać do San Francisco, to z pewnością byłaby to decyzja odważna, ale nie karkołomna. To też jest najbardziej prawdopodobna opcja, gdyż nasze źródła donoszą iż faktycznie najnowszą trasą ma być połączenie do Miasta nad Zatoką.

Byłoby to siódme połączenie za ocean po Nowym Jorku, Newark, Chicago, Miami, Los Angeles oraz kanadyjskim Toronto.

Gdyby każda osoba wchodząca na portal przelewała nam miesięcznie 30 gr, to bylibyśmy w stanie publikować każdego miesiąca kilkadziesiąt jakościowych analiz, które poprawiłyby jakość debaty publicznej w naszym kraju.

Możesz się do tego przyczynić udzielając nam wsparcia i przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker