Lotnictwo

LOT uruchamia z Budapesztu kolejne połączenie dalekodystansowe

Polskie Linie Lotnicze LOT w niedzielę zainaugurowały bezpośrednie rejsy z Budapesztu do Seulu. Boeingi 787 Dreamliner będą obsługiwały tę trasę trzy razy w tygodniu. To pierwsze dalekodystansowe połączenie polskiego przewoźnika ze stolicy Węgier do Azji. Uruchomieniem nowych międzynarodowych rejsów z Budapesztu – LOT realizuje kolejny etap budowy swojego drugiego europejskiego hubu.

Polskie Linie Lotnicze LOT – jeden z najdynamiczniej rozwijających się przewoźników w Europie Środkowej i Wschodniej, w niedzielę 22 września zainaugurowały regularne loty na trasie pomiędzy Budapesztem i Seulem. Od teraz trasa ta będzie obsługiwana przez samolot Boeing 787 Dreamliner trzy razy w tygodniu według następującego rozkładu:

LO 2001 BUD-ICN   12:25-6:05 (+1) wtorki, piątki i niedziele

LO 2002 ICN-BUD   07:30-13:15 poniedziałki, środy, soboty

„To kamień milowy w historii Polskich Linii Lotniczych LOT oraz kolejny etap budowania naszej drugiej bazy w Budapeszcie. Jestem przekonany, że nasza oferta spełni oczekiwania Koreańczyków i Węgrów. Turystyczny i biznesowy potencjał współpracy pomiędzy Budapesztem i Seulem jest ogromny – ruch pasażerski na tej trasie sięga 75 tysięcy osób, a liczba podróżnych podróżujących co roku pomiędzy krajami Europy Środkowo-Wschodniej a Seulem przekracza 580 tysięcy osób. Jako lider w tej części Europy LOT odpowiada na potrzeby pasażerów, oferując loty nie do jednej, ale do dwóch stolic europejskich – do Warszawy i Budapesztu” – mówi Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Lot na trasie Budapeszt-Seul trwa niespełna 11 godzin. Nowa oferta polskiego przewoźnika umożliwi pasażerom przesiadki na połączenia z Warszawą oraz Londynem (LCY), a także od 30 marca 2020 r. – na rejsy LOT-u z Budapesztu do: Brukseli, Bukaresztu, Pragi i Stuttgartu.

Specjalnie dla pasażerów podróżujących na trasie Budapeszt-Seul LOT zapewnia, m.in. koreańskie menu, a pokładowy system rozrywki dostępny w języku koreańskim i węgierskim zawiera filmy koreańskie i węgierskie. Docelowo LOT planuje także zapewnić podczas każdego lotu jednego członka obsługi pokładowej władającego językiem koreańskim i węgierskim.

„Węgry są dla LOT-u jednym z kluczowych rynków w Europie Środkowo-Wschodniej. Dla LOT-u to także zupełnie nowy rozdział w procesie wykorzystywania potencjału związanego z naszym działaniem. Po raz pierwszy w swej 90-letniej historii LOT uruchamia połączenie do Azji spoza Polski”- dodaje Rafał Milczarski.

Uruchomienie lotów na trasie Budapeszt-Seul to kolejny krok w procesie tworzenia portu przesiadkowego LOT-u w Budapeszcie. Począwszy od 30 marca 2020 r. liczba rejsów obsługiwanych przez LOT ze stolicy Węgier wyniesie łącznie 12 – pasażerowie będą mogli bezpośrednio polecieć do Warszawy, Krakowa, London-City, Bukaresztu, Brukseli, Stuttgartu, Pragi, Belgradu, Sofii, a także do Nowego Jorku, Chicago i Seulu. Do obsługi nowo zapowiedzianych europejskich lotów, trzy samoloty typu Embraer 195 będą na stałe stacjonować w Budapeszcie. Począwszy od następnego sezonu letniego, w skład floty przewoźnika w Budapeszcie wejdą cztery maszyny wykorzystywane do połączeń krótkodystansowych i jeden Boeing 787 Dreamliner.

Gdyby każda osoba wchodząca na portal przelewała nam miesięcznie 30 gr, to bylibyśmy w stanie publikować każdego miesiąca kilkadziesiąt jakościowych analiz, które poprawiłyby jakość debaty publicznej w naszym kraju.

Możesz się do tego przyczynić udzielając nam wsparcia i przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę

Polecane artykuły

Back to top button