Polska

W Polsce ma miejsce boom na fotowoltaikę

Jak donosi portal WNP.pl powołujący się na Polskie Sieci Elektroenergetyczne, łączna moc instalacji fotowoltaicznych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym wynosi 940,9 MW.

Dane pochodzą z 1 września tego roku. Wynika z nich, że w stosunku do zeszłego roku moc zainstalowanych ogniw fotowoltaicznych wzrosła o 156 proc., a w stosunku do sierpnia tego roku o 6,6 proc.

WNP podaje, że na koniec 2014 roku zainstalowana moc wynosiła zaledwie 21 MW co oznacza, że od tamtej pory ich moc wzrosła ponad 40-krotnie.

Szczególna jest w tym zasługa mikroinstalacji, które są instalowane na domach. Ich liczba wzrosła z poziomu 16 tys. w 2016 roku do poziomu blisko 86 tys. na koniec marca tego roku.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii uważa, że przy zachowaniu w tym roku tempa wzrostu instalacji, Polska może znaleźć się na czwartym miejscu w UE pod względem przyrostu mocy fotowoltaicznych.

Gdyby każda osoba wchodząca na portal przelewała nam miesięcznie 30 gr, to bylibyśmy w stanie publikować każdego miesiąca kilkadziesiąt jakościowych analiz, które poprawiłyby jakość debaty publicznej w naszym kraju.

Możesz się do tego przyczynić udzielając nam wsparcia i przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker