Lotnictwo

Zgodnie z zapowiedziami! LOT uruchamia kolejne połączenie do USA

Prezes PLL LOT Rafał Milczarski podczas dorocznej Parady Pułaskiego w Nowym Jorku ogłosił, że od przyszłego roku polski przewoźnik zacznie latać z Warszawy do San Francisco, co potwierdziło informacje podawane przez nas kilkanaście dni temu.

 

Prezes LOT w połowie września zapowiedział, że w przypadku zniesienia wiz do USA zostanie ogłoszona nowa trasa za Ocean. Wizy dla Polaków zostały zniesione, tym samym LOT ogłasza uruchomienie kolejnej trasy. Połączenie ma ruszyć 5 sierpnia 2020 roku. Cały lot potrwa blisko 12 godzin, a droga którą będzie musiał pokonać samolot to ponad 10 tys. kilometrów. Loty mają być realizowane 4 razy w tygodniu Boeingiem 787 Dreamliner.

Warto dodać, że LOT lata już do Los Angeles, które jest stosunkowo blisko San Francisco, jednak jak podają władze LOT, oba miasta mają tak duży potencjał turystyczny i biznesowy, że nie martwią się o odpowiedni ruch na tych trasach. San Francisco jest szóstym miastem w USA, do którego polecimy po Nowym Jorku, Newark, Chicago, Los Angeles, Miami. Będzie to dwudziesta dalekodystansowa trasa LOT-u.

Oprócz wyżej wymienionych, nasz narodowy przewoźnik lata również do Kanady oraz do Azji realizując połączenia nie tylko z Warszawy. Rozkład połączeń został ułożony tak, aby umożliwić szybkie przesiadki pasażerom podróżującym m.in. z Budapesztu, Tel Awiwu, Wiednia, Göteborga, Sztokholmu, Pragi, Sofii, Bukaresztu, Tallinna, Kijowa. 

Gdyby każda osoba wchodząca na portal przelewała nam miesięcznie 30 gr, to bylibyśmy w stanie publikować każdego miesiąca kilkadziesiąt jakościowych analiz, które poprawiłyby jakość debaty publicznej w naszym kraju.

Możesz się do tego przyczynić udzielając nam wsparcia i przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker