Europa

Holandia oficjalnie przestanie być Holandią

Jak podaje portal pasazer.com, zgodnie z decyzją rządu, Holandia zmieni swoją nazwę. Nową nazwą ma być Niderlandia, a alternatywą do niej mają być Niderlandy.

Jak podaje portal, zmiana ma charakter PR-owy i ma na celu walkę z postrzeganiem Holandii na świecie, która kojarzy się głównie z używkami i turystyką seksualną. Nowa nazwa ma sprawić, że skojarzenia z Holandią będą znacznie przyjemniejsze. Wśród nich mają być wiatraki oraz tulipany. Trzeba przyznać, że jest to dość ciekawa argumentacja, jednak prawdopodobnie nowy marketing nie będzie dotyczył tylko nazwy państwa, a również zakrojonej na szeroką skalę kampanii promocyjnej.

Pasazer.com podaje również, że nazwa Holandia jest stosowana tylko w niektórych krajach, a w Polsce ma ona zastosowanie raczej w języku potocznym. Oficjalne urzędowe dokumenty są przez Polskę adresowane do Królestwa Niderlandów.

Do użycia nowa nazwa ma wejść w maju 2020 roku podczas konkursu Eurowizji w Rotterdamie.

Gdyby każda osoba wchodząca na portal przelewała nam miesięcznie 30 gr, to bylibyśmy w stanie publikować każdego miesiąca kilkadziesiąt jakościowych analiz, które poprawiłyby jakość debaty publicznej w naszym kraju.

Możesz się do tego przyczynić udzielając nam wsparcia i przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker