Europa

Holandia oficjalnie przestanie być Holandią

Jak podaje portal pasazer.com, zgodnie z decyzją rządu, Holandia zmieni swoją nazwę. Nową nazwą ma być Niderlandia, a alternatywą do niej mają być Niderlandy.

Jak podaje portal, zmiana ma charakter PR-owy i ma na celu walkę z postrzeganiem Holandii na świecie, która kojarzy się głównie z używkami i turystyką seksualną. Nowa nazwa ma sprawić, że skojarzenia z Holandią będą znacznie przyjemniejsze. Wśród nich mają być wiatraki oraz tulipany. Trzeba przyznać, że jest to dość ciekawa argumentacja, jednak prawdopodobnie nowy marketing nie będzie dotyczył tylko nazwy państwa, a również zakrojonej na szeroką skalę kampanii promocyjnej.

Pasazer.com podaje również, że nazwa Holandia jest stosowana tylko w niektórych krajach, a w Polsce ma ona zastosowanie raczej w języku potocznym. Oficjalne urzędowe dokumenty są przez Polskę adresowane do Królestwa Niderlandów.

Do użycia nowa nazwa ma wejść w maju 2020 roku podczas konkursu Eurowizji w Rotterdamie.

Gdyby każda osoba wchodząca na portal przelewała nam miesięcznie 30 gr, to bylibyśmy w stanie publikować każdego miesiąca kilkadziesiąt jakościowych analiz, które poprawiłyby jakość debaty publicznej w naszym kraju.

Możesz się do tego przyczynić udzielając nam wsparcia i przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker