Polska

W przemyśle widać spowolnienie, jednak na razie nie ma powodów do paniki

W październiku br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 3,5 proc. w porównaniu z październikiem ub. roku, kiedy notowano wzrost o 7,4 proc., natomiast w porównaniu z wrześniem br. wzrosła o 7,8 proc. – podaje GUS.

W okresie styczeń – październik br. produkcja sprzedana przemysłu była o 4,3 proc. wyższa w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku, kiedy notowano wzrost o 6,1 proc.

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, w październiku br. produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 3,7 proc. wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 1,1 proc. wyższym w porównaniu z wrześniem br.

We wszystkich głównych grupowaniach przemysłowych w październiku br. odnotowano wzrost produkcji w skali roku. Produkcja dóbr konsumpcyjnych trwałych wzrosła o 8,7 proc., dóbr zaopatrzeniowych – o 2,8 proc., dóbr inwestycyjnych – o 2,7 proc., dóbr związanych z energią – o 2,6 proc., a dóbr konsumpcyjnych nietrwałych – o 2,2 proc.

Gdyby każda osoba wchodząca na portal przelewała nam miesięcznie 30 gr, to bylibyśmy w stanie publikować każdego miesiąca kilkadziesiąt jakościowych analiz, które poprawiłyby jakość debaty publicznej w naszym kraju. Możesz się do tego przyczynić udzielając nam wsparcia i przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę.

Polecane artykuły

Back to top button