Polska

W przemyśle widać spowolnienie, jednak na razie nie ma powodów do paniki

W październiku br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 3,5 proc. w porównaniu z październikiem ub. roku, kiedy notowano wzrost o 7,4 proc., natomiast w porównaniu z wrześniem br. wzrosła o 7,8 proc. – podaje GUS.

W okresie styczeń – październik br. produkcja sprzedana przemysłu była o 4,3 proc. wyższa w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku, kiedy notowano wzrost o 6,1 proc.

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, w październiku br. produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 3,7 proc. wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 1,1 proc. wyższym w porównaniu z wrześniem br.

We wszystkich głównych grupowaniach przemysłowych w październiku br. odnotowano wzrost produkcji w skali roku. Produkcja dóbr konsumpcyjnych trwałych wzrosła o 8,7 proc., dóbr zaopatrzeniowych – o 2,8 proc., dóbr inwestycyjnych – o 2,7 proc., dóbr związanych z energią – o 2,6 proc., a dóbr konsumpcyjnych nietrwałych – o 2,2 proc.

Gdyby każda osoba wchodząca na portal przelewała nam miesięcznie 30 gr, to bylibyśmy w stanie publikować każdego miesiąca kilkadziesiąt jakościowych analiz, które poprawiłyby jakość debaty publicznej w naszym kraju. Możesz się do tego przyczynić udzielając nam wsparcia i przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker