Lotnictwo

LOT uruchamia połączenie z Warszawy do Ostrawy

30 marca 2020 r. LOT zainauguruje nowe połączenie z Warszawy do Ostrawy. LOT będzie jedyną tradycyjną linią lotniczą operującą z trzeciego największego miasta Czech. Oferta LOT to 5 rejsów w tygodniu z przesiadkami na inne rejsy do Europy, Azji oraz Ameryki Północnej. Dzięki połączeniu z hubem w Warszawie pasażerowie podróżujący z Ostrawy zarówno turystycznie, jak i biznesowo zyskają dostęp do ponad 111 destynacji — podaje biuro prasowe narodowego przewoźnika. 

LOT uruchamia połączenie z Warszawy do Ostrawy

Rejsy na tej trasie obsługiwane będą samolotami Bombardier Q400 oraz Embraer 170/175, na pokładzie których znajduje się od 70 do 82 foteli w trzech klasach podróży. Połączenie będzie realizowane od 30 marca 2020 r. według następującego rozkładu:

LO 501 WAW-OSR              11:50-12:50        poniedziałki, czwartki, soboty          

LO 502 OSR-WAW              13:25-14:30        poniedziałki, czwartki, soboty

LO 503 WAW-OSR              15:30-16:30        wtorki, piątki                       

LO 504 OSR-WAW              17:05-18:10        wtorki, piątki

Rozkład został zaplanowany w taki sposób, aby umożliwić pasażerom podróżującym z oraz do Ostrawy dogodną przesiadkę na połączenia do Europy, Ameryki Północnej oraz Azji.

Zobacz także: Przychody LOT w 2019 roku osiągnęły rekordową wartość

„Od marca przyszłego roku mieszkańcy regionu Morawsko-Śląskiego zyskają nowe połączenie, dzięki któremu pasażerowie podróżujący z i do Ostrawy będą mieli możliwość podróży do ponad 111 destynacji atrakcyjnych zarówno turystycznie jak i biznesowo. Rozkład został zaplanowany w taki sposób, aby pasażerom podróżującym z Polski i licznych lotnisk w regionie umożliwić szybkie i wygodne przesiadki w Warszawie na loty do Ostrawy. Z kolei w drodze ze stolicy regionu Morawsko-Śląskiego LOT zapewnia swoim pasażerom dostęp do szybkich przesiadek na Lotnisku Chopina na rejsy europejskie m.in. do Brukseli, Paryża, Amsterdamu oraz Dusseldorfu. Pasażerowie zyskają także możliwość lotów dalekodystansowych m.in. do Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Azji – np. do Singapuru i Seulu” – mówi Stefan Malczewski, członek zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Mało firm rozwija się tak dynamicznie, jak LOT

LOT jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się linii lotniczych w Europie. Od początku 2016 r. polski przewoźnik uruchomił  ponad 60 nowych połączeń, w tym bezpośrednie rejsy z Warszawy do Los Angeles, Newark,  Miami, San Francisco, Seulu, Tokio i Singapuru, z Krakowa do Chicago i Nowego Jorku JFK, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu do Nowego Jorku i Seulu.

Zobacz także: Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają loty do Sarajewa i Prisztiny

„Cieszę się, że region Morawsko-Śląski oraz Lotnisko Ostrawa przekonało dużego przewoźnika lotniczego, że w port lotniczy w Mosznowie jest dobrym miejscem do otwarcia regularnych lotów dzięki swoim parametrom, wyposażeniu i lokalizacji. Potrzebujemy regularnych połączeń lotniczych z głównym międzynarodowym węzłem transportowym, aby poprawić dostępność transportową regionu. To jedyny sposób, aby nie tylko zatrzymać dzisiejszych inwestorów w regionie, ale także przyciągnąć nowych – mówi Ivo Vondrák, marszałek regionu Morawsko-Śląskiego.

O wejściu LOT-u do Ostrawy mówiło się już od pewnego czasu. W czerwcu tego roku władze czeskiego regionu przyjęły plan finansowy, który zakładał dofinansowanie jednego z przewoźników latających do hubów przesiadkowych. Pod uwagę były brane Warszawa, Wiedeń oraz Monachium. Rywalizację wygrał LOT, którego działalność w Ostrawie będzie dotowana kwotą 10 mln koron czeskich, czyli około 1,7 mln zł.

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły letnią siatkę połączeń

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker