Nieruchomości

Po trzech latach PKO BP otwiera odnowioną rotundę [ZDJĘCIA]

PKO Bank Polski otwiera w poniedziałek w centrum Warszawy odnowioną rotundę, która pierwotnie powstała 1966 roku. Rotunda była rewitalizowana przez trzy lata przy współpracy z mieszkańcami, którzy brali udział w konsultacjach społecznych.

Rotunda liczy sobie trzy kondygnacja, gdzie na poziomie -1 oraz 0 będzie się odbywać obsługa klientów, natomiast na ostatnim piętrze ma znaleźć się ogólnodostępna przestrzeń otwarta dla mieszkańców 7 dni w tygodniu.

Stalowa konstrukcja rotundy waży ponad 500 ton, a szkielet tworzą 21-tonowe słupy o wysokości 13,5 metra. Dach rotundy składa się natomiast z 1200 elementów. Szyby, które tworzą elewację budynku, mają od 5 do 9 metrów wysokości.

Bank stawia także na ekologię. W budynku oraz na jego obrzeżach znajduje się 17 tys. roślin, a także maksymalnie zminimalizowano zużycie papieru. Potwierdzenia najczęstszych operacji mogą zostać wysłane do klienta drogą elektroniczną, natomiast w samym banku nie znajdzie się ani jedna papierowa ulotka z jego ofertą. Wszystko będzie wyświetlane na interaktywnych reklamach.

zdjęcia: PKO BP

Gdyby każda osoba wchodząca na portal przelewała nam miesięcznie 30 gr, to bylibyśmy w stanie publikować każdego miesiąca kilkadziesiąt jakościowych analiz, które poprawiłyby jakość debaty publicznej w naszym kraju. Możesz się do tego przyczynić udzielając nam wsparcia i przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker