Nieruchomości

Po trzech latach PKO BP otwiera odnowioną rotundę [ZDJĘCIA]

PKO Bank Polski otwiera w poniedziałek w centrum Warszawy odnowioną rotundę, która pierwotnie powstała 1966 roku. Rotunda była rewitalizowana przez trzy lata przy współpracy z mieszkańcami, którzy brali udział w konsultacjach społecznych.

Rotunda liczy sobie trzy kondygnacja, gdzie na poziomie -1 oraz 0 będzie się odbywać obsługa klientów, natomiast na ostatnim piętrze ma znaleźć się ogólnodostępna przestrzeń otwarta dla mieszkańców 7 dni w tygodniu.

Stalowa konstrukcja rotundy waży ponad 500 ton, a szkielet tworzą 21-tonowe słupy o wysokości 13,5 metra. Dach rotundy składa się natomiast z 1200 elementów. Szyby, które tworzą elewację budynku, mają od 5 do 9 metrów wysokości.

Bank stawia także na ekologię. W budynku oraz na jego obrzeżach znajduje się 17 tys. roślin, a także maksymalnie zminimalizowano zużycie papieru. Potwierdzenia najczęstszych operacji mogą zostać wysłane do klienta drogą elektroniczną, natomiast w samym banku nie znajdzie się ani jedna papierowa ulotka z jego ofertą. Wszystko będzie wyświetlane na interaktywnych reklamach.

zdjęcia: PKO BP

Gdyby każda osoba wchodząca na portal przelewała nam miesięcznie 30 gr, to bylibyśmy w stanie publikować każdego miesiąca kilkadziesiąt jakościowych analiz, które poprawiłyby jakość debaty publicznej w naszym kraju. Możesz się do tego przyczynić udzielając nam wsparcia i przelewając na nr konta 49 1020 4027 0000 1302 1542 2304 dowolną kwotę.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker