Lotnictwo

Katastrofa ukraińskiego samolotu w Iranie. Wszyscy zginęli

Dziś rano należący do linii Ukraine International Airlines Boeing 737 rozbił się krótko po starcie z lotniska w Teheranie. Tuż po oderwaniu się od ziemi utracono kontakt z maszyną, która ostatecznie runęła na ziemię w okolicy miejscowości Parand i Szahriar.

Jak podają Irańczycy na miejscu pracują już odpowiednie służby. Liczba osób, które były na pokładzie nie jest do końca znana, ale w zależności od źródła waha się w okolicach 170 osób. Pewnym jest natomiast, że wszyscy zginęli. Początkowo zakładano, że niektórzy mogli przeżyć, jednak szybko zdementowano tę informację.

uiateheran3

Ukraińska ambasada w Teheranie oświadczyła, że do katastrofy nie doprowadziły działania terrorystyczne, a piloci po starcie nie zgłaszali problemów technicznych.

Boeing 737-800, który rozbił się w Teheranie to stosunkowo nowa i sprawdzona maszyna, która lata w liniach lotniczych na całym świecie, również w LOT. Informacje napływające z Teheranu mówią o tym, że samolot został odebrany prosto z fabryki Boeinga zaledwie trzy lata temu.  

 

WESPRZYJ NAS NA PATRONITE!  —–> https://patronite.pl/OG

patornite2

 

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker