Kolej

Ruszył pierwszy pociąg z Polski do Korei Południowej przez Chiny

Na dniach do Chin dotrze pociąg, który ruszył z Kątów Wrocławskich. Skład zatrzyma się w Chengdu skąd ruszy w dalszą podróż do Korei Południowej.

20 stycznia ruszyło pierwsze połączenie kolejowe z terminala firmy Schavemaker Invest, które zostało przygotowane przez Pantos Logistics. Skład zawiera 41 kontenerów, które mają do przebycia blisko 10 000 km. Pociąg ma dotrzeć do Chengdu 7 lutego, co daje czas przejazdu na poziomie niespełna 19 dni.

Pierwsza część trasy przebiega przez pięć krajów: Polskę, Białoruś, Rosję, Kazachstan i Chiny. Dalej pociąg ruszy z Chengdu i dotrze aż do wybrzeży Korei Południowej – prawdopodobnie przy pomocy transportu intermodalnego.

Nowe połączenie korzysta z tras określanych jako „Nowy Jedwabny Szlak” i pozwala połączyć kraje europejskie z Dalekim Wschodem w czasie szybszym niż drogą morską. W zdecydowanej większości nasi klienci pochodzą z branży automotive, choć są też klienci związani z branżą elektroniczną. Już w lutym chcemy ruszyć z kolejnym pociągiem na tej trasie w kierunku wschodnim, a w niedalekiej przyszłości połączenie między Polska i Chinami powinno stać się stałym, cotygodniowym – podała Spółka Schavemaker.

patornite2

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker