Komentarze I Analizy

Pierwsza rocznica działalności portalu Obserwator Gospodarczy

Dokładnie rok temu 11 lutego 2019 roku o godzinie 18:30 wystartował portal Obserwator Gospodarczy, który miał za zadanie wprowadzić powiew ekonomicznej świeżości w polskim Internecie.

Niezależnie od tego czy cel zawarty powyżej został zrealizowany (choć mając na uwadze rozrost portalu muszę stwierdzić, że chyba tak jest) uważam, że Obserwator Gospodarczy zaliczył niesamowity skok.

Gdy został powołany do życia, na Facebooku OG był obserwowany przez 4300 osób, a dzienne wejścia były kilkukrotnie niższe niż obecnie. Po 12 miesiącach ciężkiej pracy, która skutkowała kilkoma wywiadami, recenzjami książek oraz olbrzymią liczbą tekstów, mogę stwierdzić, że portal niesamowicie się rozrósł.

W ciągu roku, oprócz tego, że liczba polubień na FB wzrosła trzykrotnie, podobnie jak miesięczna liczba użytkowników na portalu, swoje teksty opublikowało ponad 30 autorów, którzy poruszali różnoraką tematykę. Od ekonomii behawioralnej, poprzez rynek gier aż po ideę PPK. W sumie na portalu zostało opublikowane ponad 1000 artykułów, które musiałem przeczytać często nawet kilkukrotnie. Muszę jednak stwierdzić, że jest to gra warta świeczki.

Portal jest coraz bardziej zauważalny w polskim Internecie, gdzie jesteśmy regularnie cytowani. Nie ma się jednak co dziwić, to efekt ciągłego rozwoju i ciężkiej pracy. Osobiście stałem się regularnym gościem Radia Poznań, gdzie czasami muszę toczyć walkę z nieuzasadnionym umiłowaniem do działań partii rządzącej. Ponadto portal patronował już dwóm projektom – wyjazdowi polskich studentów do Doliny Krzemowej oraz Festiwalowi Inteligencji Finansowej. Mieliśmy znacznie więcej takich propozycji, ale nie jesteśmy w stanie wszystkiego ogarnąć. Nie mamy takich możliwość czasowych i finansowych.

Niemniej jednak staramy się wspierać wszelkie inicjatywy promujące świadome i obywatelskie społeczeństwo, które stara się patrzeć na świat przez pryzmat obiektywizmu, przy możliwie najmniejszym politycznym zbarwieniu. Stworzenie takiego społeczeństwa pozwoli tak naprawdę na stworzenie bogatego społeczeństwa. Bogatego nie tylko w kapitał finansowy, ale również intelektualny.

To jest nasza misja, którą realizujemy i będziemy realizować. Osobiście mam natomiast nadzieję, że najbliższe 12 miesięcy będzie co najmniej tak dobre jak minione.

Filip Lamański
Redaktor Naczelny

Chcesz rzetelnego dziennikarstwa? Wesprzyj nas na Patronite!

patornite2

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker