Lotnictwo

LOT wycofuje się z transakcji przejęcia linii Condor

Jak podaje portal pasazer.com powołując się na Polską Grupę Lotniczą, LOT wycofuje się z zakupu niemieckiej linii Condor.

PGL pod koniec stycznia poinformowała o podpisaniu umowy przejęcia niemieckich linii turystycznych Condor. Wraz z końcem kwietnia miało dojść do finalizacji transakcji.

W czwartek sąd we Frankfurcie nad Menem oddalił protesty złożone przez wierzycieli i dał zielone światło na przejęcie Condora przez LOT. Do finalizacji umowy potrzebna była akceptacja planu ratunkowego co było w zasadzie formalnością.

W poniedziałek 13.04 PGL poinformowała, że wycofuje się z transakcji. Trudno powiedzieć, czy PGL poniesie kary umowne z tym związane, aczkolwiek jak podaje pasazer.com były szanse na polubowne załatwienie sprawy. PGL w zamian za odstąpienie od kar umownych miała zrzec się praw do nabyci udziałów w Condorze.

Rezygnacja z transakcji jest efektem złej sytuacji na rynku lotniczym. Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa ruch lotniczy praktycznie stanął, przez co pojawiło się widmo bankructwa wielu przewoźników. Z tego też powodu LOT wolał wycofać się z transakcji niż inwestować w nową linię przy tak niepewnej przyszłości.  

Chcesz rzetelnego dziennikarstwa? Wesprzyj nas na Patronite!

patornite2

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker