Lotnictwo

LOT wycofuje się z transakcji przejęcia linii Condor

Jak podaje portal pasazer.com powołując się na Polską Grupę Lotniczą, LOT wycofuje się z zakupu niemieckiej linii Condor.

PGL pod koniec stycznia poinformowała o podpisaniu umowy przejęcia niemieckich linii turystycznych Condor. Wraz z końcem kwietnia miało dojść do finalizacji transakcji.

W czwartek sąd we Frankfurcie nad Menem oddalił protesty złożone przez wierzycieli i dał zielone światło na przejęcie Condora przez LOT. Do finalizacji umowy potrzebna była akceptacja planu ratunkowego co było w zasadzie formalnością.

W poniedziałek 13.04 PGL poinformowała, że wycofuje się z transakcji. Trudno powiedzieć, czy PGL poniesie kary umowne z tym związane, aczkolwiek jak podaje pasazer.com były szanse na polubowne załatwienie sprawy. PGL w zamian za odstąpienie od kar umownych miała zrzec się praw do nabyci udziałów w Condorze.

Rezygnacja z transakcji jest efektem złej sytuacji na rynku lotniczym. Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa ruch lotniczy praktycznie stanął, przez co pojawiło się widmo bankructwa wielu przewoźników. Z tego też powodu LOT wolał wycofać się z transakcji niż inwestować w nową linię przy tak niepewnej przyszłości.  

Chcesz rzetelnego dziennikarstwa? Wesprzyj nas na Patronite!

patornite2

Polecane artykuły

Back to top button