Motoryzacja

Koronawirus daje się we znaki. Porsche notuje spadek sprzedaży

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2020 r. Porsche przekazało klientom na całym świecie łącznie 53 125 samochodów. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, z powodu skutków pandemii koronawirusa dostawy spadły o 5%.

Najchętniej wybieranym modelem było Cayenne, z wynikiem 18 417 egzemplarzy, a następnym w kolejności – Macan (15 547 sztuk). Również aktualna seria modelowa Porsche 911 cieszy się popularnością wśród klientów: ikona sportowych aut znalazła 8482 nabywców, czyli o 16% więcej niż w pierwszym kwartale 2019 r. Taycan, pierwszy całkowicie elektryczny samochód sportowy Porsche, dostępny na rynku od końca 2019 r., został dostarczony już w 1391 egzemplarzach.

„Nie tylko my wyraźnie odczuwamy wpływ pandemii koronawirusa na nasze dostawy. Ale teraz skupiamy się na współpracy z naszymi partnerami biznesowymi na całym świecie. Dzięki wspólnym działaniom jesteśmy w stanie szybko i odpowiednio reagować na dalszy rozwój spraw” – powiedział Detlev von Platen, członek zarządu Porsche AG ds. sprzedaży i marketingu.

Chiny i USA pozostają najsilniejszymi rynkami

W ciągu pierwszego kwartału 2020 r. klienci z Chin odebrali 14 098 samochodów Porsche. Dzięki temu Państwo Środka było największym pojedynczym rynkiem zbytu producenta. Drugie miejsce ponownie zajęły USA, z wynikiem 11 994 dostaw. W Niemczech Porsche przekazało nabywcom 5214 aut, a na cały rynek europejski dostarczono ich łącznie 16 777. Klienci z Azji i Pacyfiku, Afryki oraz Bliskiego Wschodu zakupili 22 031 samochodów.

Sprzedaż Porsche

 
Chcesz rzetelnego dziennikarstwa? Wesprzyj nas na Patronite!

patornite2

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker