Europa

Węgrzy nakładają podatek na duże firmy detaliczne. W ramach walki z kryzysem

Węgierski rząd przedłożył parlamentowi projekt ustawy o wprowadzeniu specjalnego podatku detalicznego dla dużych firm, aby zrównoważyć skutki nowej epidemii koronawirusa, powiedziało ministerstwo finansów.

Podatek ten nie będzie miał wpływu na małych detalistów wynika z danych ministerstwa finansów. Firmy o rocznych przychodach od 500 mln forintów (1,4 mln euro) do 30 mld forintów (84 mln euro zapłacą 0,1% podatku od sprzedaży netto, podczas gdy przychody od 30 mld do 100 mld (280 mln euro) będą opodatkowane na poziomie 0,4%.

Przychody powyżej tego pułapu byłyby opodatkowane na poziomie 2,5%. Rząd zdecydował się na opodatkowanie dużych detalistów jako wkład w działania na rzecz ochrony przed epidemią, powiedział oświadczenie.

{loadmoduleid 155}

Specjalny podatek detaliczny pomoże Węgrom chronić gospodarkę – podało ministerstwo. Środek ten ma na celu nałożenie odpowiedzialności za przywrócenia koniunktury gospodarczej na przedsiębiorstwa, które osiągnęły znaczne zyski i zapewniły sobie znaczącą przewagę rynkową przed kryzysem – powiedział rząd.

Globalne cyfrowe korporacje, takie jak Amazon, Wish i AliExpress, nie są zwolnione z tego podatku, stwierdziło ministerstwo, dodając, że krajowy organ podatkowy będzie regularnie monitorować ich przestrzeganie.

 

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker