Europa

Węgrzy nakładają podatek na duże firmy detaliczne. W ramach walki z kryzysem

Węgierski rząd przedłożył parlamentowi projekt ustawy o wprowadzeniu specjalnego podatku detalicznego dla dużych firm, aby zrównoważyć skutki nowej epidemii koronawirusa, powiedziało ministerstwo finansów.

Podatek ten nie będzie miał wpływu na małych detalistów wynika z danych ministerstwa finansów. Firmy o rocznych przychodach od 500 mln forintów (1,4 mln euro) do 30 mld forintów (84 mln euro zapłacą 0,1% podatku od sprzedaży netto, podczas gdy przychody od 30 mld do 100 mld (280 mln euro) będą opodatkowane na poziomie 0,4%.

Przychody powyżej tego pułapu byłyby opodatkowane na poziomie 2,5%. Rząd zdecydował się na opodatkowanie dużych detalistów jako wkład w działania na rzecz ochrony przed epidemią, powiedział oświadczenie.

{loadmoduleid 155}

Specjalny podatek detaliczny pomoże Węgrom chronić gospodarkę – podało ministerstwo. Środek ten ma na celu nałożenie odpowiedzialności za przywrócenia koniunktury gospodarczej na przedsiębiorstwa, które osiągnęły znaczne zyski i zapewniły sobie znaczącą przewagę rynkową przed kryzysem – powiedział rząd.

Globalne cyfrowe korporacje, takie jak Amazon, Wish i AliExpress, nie są zwolnione z tego podatku, stwierdziło ministerstwo, dodając, że krajowy organ podatkowy będzie regularnie monitorować ich przestrzeganie.

 

Polecane artykuły

Back to top button