Polska

Tesco wycofuje się z Polski i sprzedaje swoje sklepy

Brytyjska sieć supermaketow Tesco wycofuje się z Polski. Taką informację przedstawiono w czwartkowy poranek. Jednocześnie marka chce się skupić na działalności w Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

W sumie sprzedane zostanie 301 sklepów w całej Polsce za kwotę 819 milionów złotych. Nabywcą jest duńska Grupa Salling Group A/S, która jest właścicielem sklepów Netto. Nie są to jednak wszystkie obiekty w Polsce. W aktywach Tesco pozostało jeszcze 19 sklepów, które są nieobjęte transakcją, jednak również szukają nowego nabywcy. Sprzedane 301 sklepów ma zostać poddane rebrandingowi w ciągu 18 miesięcy.

Tesco w marcu sprzedało swoje sklepy w Tajlandii i Malezji. Oznacza to, że oprócz wymienionych wcześniej trzech państw Europy Środkowej Irlandia jest jedynym zagranicznym rynkiem, na którym działa Tesco.

O złej sytuacji Tesco mówiono od dawna. Jako główny powód podawano strukturę działalności. Hipermarkety, do których można zaliczyć Tesco są coraz mniej popularne i ludzie preferują zakupy w mniejszych dyskontach. Jest to jeden z głównych powodów, dla których Tesco sobie nie radziło. Ponadto wśród częstych argumentów jest podawany również złej jakości asortyment i złe zarządzanie obiektami handlowymi.  

{loadmoduleid 155}

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker