Polska

Rynek fotowoltaiki nabiera rozpędu. W pierwszym półroczu powstało 170 tys. instalacji

Spośród wielu rządowych programów, których skutki są różne, o programie „Mój prąd” jesteśmy w stanie powiedzieć, że jest to pomysł, które spełnił pokładane w nim oczekiwania.  Popularność instalacji fotowoltaicznych jest w Polsce coraz większa.

Jak podała Minister Jadwiga Emilewicz na koniec czerwca było w Polsce zainstalowanych 262 tys. instalacji prosumenckich, z czego 170 tys. powstało w pierwszym półroczu tego roku. Duża zasługa w tym rządowych programów wsparcia budowy przydomowych instalacji fotowoltaicznych.

Szacuje się, że w tym roku wartość inwestycji w fotowoltaikę (PV) przekroczy 4 mld złotych, natomiast w 2022 roku ma to być już ponad 5 mld złotych.

Na koniec ubiegłego roku moc z zainstalowanych w Polsce instalacji PV wyniosła 1300 MWp, z kolei w lipcu było to już 2100 MWp. W 2025 roku moc zainstalowana ma wynieść już 8000 MWp – tak przynajmniej wynika z Instytutu Energetyki Odnawialnej.

Powyższe statystyki pokazują, że rozwój sieci fotowoltaicznej jest w Polsce bardzo dynamiczny, a prognozy wskazują, że rozwój ten będzie nabierał rozpędu.

{loadmoduleid 155}

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker