AmerykiUSA

Stopa bezrobocia w USA i Kanadzie żmudnie spada

Po rekordowych przyrostach liczby bezrobotnych w USA, sytuacja zaczyna wracać do normalności i stopa bezrobocia powoli, ale wraca do normalności. Podobnie jest w przypadku bezrobocia u północnych sąsiadów USA – Kanady. Można stwierdzić, że stopa bezrobocia w USA i Kanadzie żmudnie spada

Po wielkich wzrostach stopa bezrobocia w USA i Kanadzie zaczęła spadać

Po gigantycznym wzroście stopy bezrobocia w USA z poziomu 4,4 proc. w marcu do 14,7 proc. w kwietniu, stopa bezrobocia z miesiąca na miesiąc spada. Jest to już trzeci miesiąc z rzędu ze spadkami. W lipcu stopa bezrobocia w USA spadła do poziomu 10,2 proc. z 11,1 proc. miesiąc wcześniej. Dynamika spadków jest mimo wszystko stosunkowo wolna, a wynika to m.in. z faktu, że Amerykanie ciągle mają problemy z pandemią koronawirusa.

Niemniej jednak stopa bezrobocia na poziomie 10,2 proc. jest lepsza od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się spadku do poziomu 10,5 proc.

W przypadku Kanady sytuacja jest bardzo podobna, jednak lipiec jest drugim spadkowym miesiącem.  Stopa bezrobocia po północnej stronie Niagary wyniosła w lipcu 10,9 proc. wobec oczekiwań na poziomie 11 proc. Jest to też spadek z poziomu 12,3 proc. w czerwcu.

Kanada wprowadza nowy podatek od dóbr luksusowych

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Filip Lamański

Dziennikarz, założyciel i redaktor naczelny portalu Obserwator Gospodarczy z wykształcenia ekonomista specjalizujący się w demografii i systemie emerytalnym. W 2020 roku nagrodzony w konkursie NBP na dziennikarza ekonomicznego roku 2020 w kategorii felieton lub analiza.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker