Europa

Warszawa lepiej radzi sobie w czasie pandemii niż Frankfurt i Amsterdam

Z raportu firmy CBRE „Global City Profile. Recovery and Market Outlook 2020” wynika, że Warszawa w kilku aspektach radzi sobie lepiej niż największe europejskie miasta.

CBRE w swoim raporcie oceniało w 5-stopniowej skali powrót gospodarki do stanu sprzed lockdownu. W badaniu uwzględnione zostało 9 miast: Londyn, Paryż, Frankfurt, Madryt, Amsterdam, Mediolan, Sztokholm, Dublin oraz Warszawa.

Pod uwagę brano kilka zmiennych jak ekonomia, transport, turystyka, powrót do biur oraz handel i rozrywka. Warszawa najlepiej radzi sobie w ekonomii, transporcie oraz handlu i rozrywce. We wszystkich tych kategoriach otrzymała notę 4.

W ekonomii gorzej od Warszawy wypadło pięć miast: Frankfurt, Amsterdam, Mediolan, Sztokholm i Dublin, które dostały ocenę 3.

W przypadku transportu gorzej od Warszawy wypadły Londyn, Frankfurt i Madryt, z kolei w handlu i rozrywce stolica wyprzedziła Londyn, Paryż, Madryt, Mediolan oraz Dublin, które otrzymały noty trójkowe.

W przypadku powrotu do biur najwyższą, czwórkową, notę otrzymał Paryż i Frankfurt. Oznacza to, że w tych miastach pracownicy najszybciej powrócili do biur. Pozostałe metropolie uzyskały trójki, co ma oznaczać stosowanie modelu mieszanego, czyli pracy z biur oraz pracy zdalnej.

Zdecydowanie najgorzej wygląda sytuacja w turystyce. Wszystkie miasta za wyjątkiem Londynu dostały ocenę 2. Tylko brytyjska stolica otrzymała trójkę. Tak słabe wyniki turystyki nie są niczym zaskakującym. To właśnie ta branża najmocniej ucierpiała z powodu pandemii i prawdopodobnie nieprędko wróci do stanu sprzed.  

{loadmoduleid 155}

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker