Polska

Warszawskie Plotki Biznesowe i Obserwator Gospodarczy łączą siły

W ostatnim czasie można dostrzec rosnącą popularność mediów wywodzących się i budujących swój zasięg w social mediach. Dwa młode portale Obserwator Gospodarczy i Warszawskie Plotki Biznesowe połączyły siły ,widząc przyszłość w sprzyjających im trendach i synergii działania.

Obserwator Gospodarczy i Warszawskie Plotki Biznesowe łączą siły

Obserwator Gospodarczy i Warszawskie Plotki Biznesowe to młode portale o tematyce gospodarczej, które postanowiły połączyć siły by efektywniej funkcjonować na rynku. Efektem zawiązania współpracy jest równoważne partnerstwo, na mocy którego oba portale będą realizować wspólną strategię.

Obserwator Gospodarczy po ponad 1,5 roku działania zbudował wysoką rozpoznawalność w social mediach i społeczności internetowej, przewyższając zasięgiem takie profile tematyczne jak Wgospodarce.pl, Dziennik Gazeta Prawna, WNP.pl, czy 300Gospodarka.

Zobacz także: Filip Lamański nagrodzony przez NBP w konkursie na Dziennikarza Ekonomicznego 2020 roku

Warszawskie Plotki Biznesowe są pierwszym polskim internetowym tabloidem gospodarczym, mającym na celu docieranie z tematyką biznesową, ekonomiczną, czy finansową do osób, które do tej pory trzymały się od tych zagadnień z daleka. Stąd lekka forma prowadzenia portalu i redagowanych treści. Po 8 miesiącach działania, portal zbudził już duże zainteresowanie społeczności internetowej.

– Jeśli chce się coś zdziałać na rynku, trzeba mieć siłę przebicia. Powstanie grupy medialnej WPB Sp. z o.o. ma nam w tym pomóc. Dzięki temu łatwiej nam będzie realizować niektóre zadania, będziemy mieli większe możliwości sprzedażowe oraz inwestycyjne. Liczymy, że połączenie sił da nam jeszcze większy impuls rozwojowy – komentuje Filip Lamański, założyciel i redaktor naczelny portalu Obserwator Gospodarczy.

Portalu zachowują w pełni swoją tożsamość i niezależność

Portale pomimo połączenia zachowają w pełni swoją niezależność i tożsamość. Obserwator Gospodarczy pozostanie portalem o wysokiej jakości treści. Warszawskie Plotki Biznesowe posiadając unikatową widownie będą rozwijały zasięgi wśród czytelników, którzy nie śledzą żadnych innych portali gospodarczych.

Oba serwisy funkcjonują na rynku mniej niż dwa lata i notują dynamiczny wzrost liczby użytkowników oraz odwiedzin na stronach.

Zobacz także: Pierwsza rocznica działalności portalu Obserwator Gospodarczy

Współwłaściciele WPB Media podają, że zauważalny jest obecnie popyt na portale, które są otwarte na interakcje z użytkownikami dostarczając jednocześnie interesujących treści w nieco humorystyczny sposób. W tym trendzie widzą swoją szansę, gdyż oba media są prowadzone w przystępnej dla zwykłego użytkownika internetu formie. 

W ramach grupy realizowana będzie wspólna strategia sprzedażowa i inwestycyjna, która ma zapewnić wyższe dochody i lepszą konkurencyjność wynikającą z efektu skali. Właściciele WBP Sp. z o.o. planują w przyszłości także fuzje z innymi podmiotami.

www.plotkibiznesowe.pl

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker