Uncategorized

Amerykańska gospodarka z największym załamaniem w historii

Amerykańska gospodarka zaliczyła w II kwartale największy spadek w historii pomiarów – wynika z ostatecznych danych opublikowanych przez amerykański resort handlu.

W drugim kwartale spadek w ujęciu rocznym wyniósł 31,4 proc. i jest to największe załamanie od 1947 roku, czyli od momentu, gdy zaczęto prowadzić statystyki. Jest to największy kwartalny spadek w historii. Poprzedni rekord został osiągnięty w 1958 roku i wyniósł „zaledwie” -10 proc. Nawet najgorsze trzy miesiące z okresu kryzysu finansowego z lat 2007-2009 nie zbliżają się do obecnego rezultatu. Wówczas w najgorszym momencie kwartalny annualizowany spadek wyniósł 8,4 proc. Obecna sytuacja w gospodarce jest absolutnie bezprecedensowa stąd też bezprecedensowe spadki.

Opublikowane dane są tylko nieco lepsze od oczekiwań, które wynosiły -31,7 proc. Z kolei wcześniejsze odczyty mówiły o spadku na poziomie 32,9 proc.

Konsumpcja prywatna spadła w II kw. o 33,2 proc., wobec oczekiwanych -34,1 proc. W pierwszym wyliczeniu spadek konsumpcji wyniósł 34,1 proc.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker