Polska

Filip Lamański nagrodzony przez NBP w konkursie na Dziennikarza Ekonomicznego 2020 roku

Redaktor Naczelny Obserwatora Gospodarczego Filip Lamański został nagrodzony w konkursie na Dziennikarza Ekonomicznego Roku 2020 w kategorii „felieton lub analiza”. To pierwsze tak ważne wyróżnienie dla członka redakcji Obserwatora Gospodarczego.

Na czwartkowej gali XVIII edycji Konkursu im. Władysława Grabskiego Narodowego Banku Polskiego, która wyjątkowo ze względu na pandemię odbyła się zdalnie, przyznano cztery nagrody oraz dwa wyróżnienia. Filip Lamański otrzymał nagrodę w kategorii „felieton lub analiza” za tekst „O co chodzi z Centralnym Portem Komunikacyjnym”.

Jak podało jury jest to „nagroda za próbę zmierzenia się z pytaniem o zasadność budowy w Polsce centralnego portu lotniczego i ocenę korzyści płynących z tego przedsięwzięcia dla gospodarki”.

„W dobie clickbaitów i czerpania wiedzy z nagłówków, człowiek często zadaje sobie pytanie, czy to co robi ma sens. Takie wyróżnienia pokazują, że to ma sens i są ludzie, którzy w jakiś sposób doceniają to, co jako dziennikarze tworzymy” – tak nagrodę skomentował Filip Lamański, który nie krył swojego zaskoczenia.

Oprócz Filipa Lamańskiego w tej samej kategorii został wyróżniony Krystian Kaźmierczyk z Telewizji Republika za program „Biznes Polska”.

Zobacz także: Prezes NBP zapowiada: Będzie banknot o nominale 1 000 zł

Poza tym w pozostałych kategoriach nagrodzeni zostali:

Wywiad

  • Grzegorz Siemionczyk, „Rzeczpospolita”, artykuł „Nie potrzebujemy więcej zasobów, by się rozwijać”

Za kompleksowe ukazanie perspektyw zużycia surowców i postępu technologicznego jako warunków zrównoważonego rozwoju świata. Za ciekawą i dynamiczna rozmowę, w której ukazano pożądany kierunek rozwoju ludzkości w jego gospodarczych aspektach. Ponadto dziennikarz „Rzeczpospolitej” podczas swojej przemowy skrytykował działania NBP, które uznał za zbyt mało transparentne i utrudniające prowadzenie skutecznej komunikacji.

Problematyka regionalna

  • Anna Rudy, „Tygodnik Zamojski”, artykuł „Czy ASF doprowadzi do upadku hodowli świń na Zamojszczyźnie?”

Za podjęcie problemu ograniczeń produkcji zwierzęcej na Zamojszczyźnie i potencjalne skutki zaniechań w tej dziedzinie.

  • Redakcja TVP3 Rzeszów, materiał Regionalne tarcze antykryzysowe zrealizowany z cyklu Gospodarka w kwarantannie

Wyróżnienie za podjęcie aktualnego tematu, ważnego zarówno dla całej polskiej gospodarki, jak i dla konkretnego regionu, a także za wysokie walory praktyczne programu.

Zobacz także: NBP ogłasza przetarg na 38 samochodów. W tym luksusowy SUV za kilkaset tysięcy złotych

Polityka pieniężna i stabilność finansowa

  • Stanisław Koczot, „Gazeta Bankowa”, artykuł Zapnijcie pasy, bądźcie gotowi!

Nagroda za podjęcie ważnego i aktualnego tematu, a także przybliżenie czytelnikowi możliwych skutków pandemii dla gospodarki światowej, a w szczególności dla stabilności światowego systemu finansowego.

Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna

  • Kinga Wasilewska, TVP3 Bydgoszcz, program Spiszmy się jak na rolników przystało!

Nagroda za walory edukacyjne programu, jak również promowanie osiągnięć polskiego rolnictwa oraz wizerunku współczesnego gospodarza.

W sumie do konkursu zostało zgłoszonych ponad 100 prac. Organizatorzy zdecydowali jednak nie przyznawać głównej nagrody dla Dziennikarza Ekonomicznego Roku 2020.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Andrzej Banaszak

NBP zapewnił kredytobiorcom dwie raty gratis

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker