Drogi I mosty

Obwodnica Wałcza otwarta! Droga S10 się wydłuża

Od 19 grudnia kierowcy mogą korzystać z obwodnicy Wałcza, która prowadzona jest w ciągu drogi S10. Inwestycja drastycznie obniży ruch samochodów ciężarowych  w mieście.

Obwodnica Wałcza w ciągu drogi S10 ma 17,8 km długości i omija miasto od północnej strony. Inwestycja jest szczególnie ważna dla mieszkańców miasta, gdyż pozwoli na wyprowadzenie z centrum tranzytu aut ciężarowych, których każdej doby przejeżdża przez miasto ponad 3000.

Wałcz był dotychczas miastem szczególnie obciążonym ruchem tranzytowym. Przez miasto prowadzą dwie drogi krajowe (DK10 i DK22) oraz dwie wojewódzkie (DW163 i DW178). Układ komunikacyjny wewnątrz miasta nie zmienił się w zasadzie od 1945 roku i cały tranzyt skupiał się w centrum miasta, mieszając się z ruchem lokalnym. W efekcie przejazd przez Wałcz potrafił zająć nawet godzinę. Teraz obwodnica w ciągu S10 wyprowadzi główną część ruchu tranzytowego z miasta, a pojazdy jadące ze Szczecina przez Piłę i Bydgoszcz do Warszawy ominą Wałcz. Obecnie opracowywana jest dokumentacja dla obwodnicy Wałcza w ciągu DK22, która powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Łączna wartość inwestycji to około 657 mln zł.

 S10 Obw. Wałcza 01

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker